• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mx_starter - напреднал
Здравейте,
имам стандартен 80 л бойлер Дипломат, на по-малко от две години.

Водата отива и излиза от него по PVC тръби, възвратният клапан е пластмасов. Точно преди клапана има сферичен спирателен кран.

От няколко седмици насам при пускане на водата където и да е в апартамента се чува свирене в долната част на бойлера (но вътре в него) и клапанът и кранът вибрират леко. Чува се свирене подобно на слонски рев (да, идиотски смешно звучи но си е баш такова) или подобно на този който се чува когато зверски натягате някоя гайка и тя стърже в метала.
В 8 от 10 пускания на водата има свирене и по-интересното е, че това става по-често при пускане на студената вода, а не на топлата.
Колкото по-рязко се завърти крана на чешмата, толкова по-кратко се чува шума, а ако пускам водата съвсем плавно - дори не се появява.

Правих си опити и доказано свиренето е точно там при бойлера, не някъде другаде по инсталацията.
Казвам това, защото четох темите тук и тук.
и в тях не беше ясно откъде точно идва шума.

При натискане на лостчето на клапана водата си изтича нормално и свирене няма. Кранът и бойлера са както казах на по две години.

А най-идиотското е, че от 2-3 дни насам същия ефект се получава дори и да не пускам водата! Пускат чешма комшиите (специално ги помолих за проба) а бойлерът свири на същото място!

Доколкото разбирам, ще ми трябва редуциращ вентил, така ли?
Този идиотски шум е просто влудяващ а и с вибрациите при тези ПВЦ тръби ме е страх да не стане беля...
todor_velikov - специалист
при мен беше от ниско налягане на водата,а вибрирането може да се получи от някоя канелка от тия с платмасовите глави,смени ги с обикновени :wink:
parvev - специалист
Точно преди клапана има сферичен спирателен кран.
като спреш крана продължава ли да свири?
filmatoplo - майстор
И в моя бойлер се чува същото като някой пусне вода от 1 месец е така -нещо като свирене на ремък на кола - уууууу :lol:
mx_starter - напреднал
parvev написа:
Точно преди клапана има сферичен спирателен кран.
като спреш крана продължава ли да свири?
Е, не.
Тогава спира. Шумът идва от от вътрешността на бойлера - точно над мястото където влиза тръбата на студената вода - или поне така го чувам :)
mx_starter - напреднал
todor_velikov написа:
при мен беше от ниско налягане на водата,а вибрирането може да се получи от някоя канелка от тия с платмасовите глави,смени ги с обикновени :wink:
Какво разбираш под канелка в случая?
Клапанът на бойлера ли?
parvev - специалист
свали клапана и пробвай без него,така ще установиш дали причината не е в него,но не ползвай бойлера без клапан,ако е пълен с гореща вода внимавай дане се изгориш,друго няма какво да свири
rulom - модератор
mx_starter написа:
......
Казвам това, защото четох темите тук и тук.
и в тях не беше ясно откъде точно идва шума.

.........
Е добре де, като чете темите, защо не си зададе въпроса в някоя от тях, ми отваряш нова тема :? Трябва ли за всеки дефектен вентил(клапан) да се пуска нова тема :?
filmatoplo - майстор
Моят бойлер просвирва за секунда като пусна студената вода на мивката - като държа с ръка меката връска на студената на бойлера се усеща трептене .Кто пускам топлата -нищо не се чува :? нещо няма логика ще я разгадая някой ден .
Милен - майстор
И моя свирише и бучеше, като му смених меките връзки с тръби с алуминиева вложка спря му музиката.
  • 1
  • 2

Тема "Свирене в бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: