• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
stepoff - специалист
А колко трябва да е максимално налягането на водата в мрежата?
LazarGanev - "Велик майстор"
При 6 бара избива предпазния клапан на бойлера, така че най-много 5,5бара
nOKIO#99 - помощник
Значи сложих го пустия винтил, и манометърче му сложих. Нагласих налягането на 3,5 бара обаче, кото пусна бойлера да топли и дига налягането до 8, и клапана му пак отваря.

Не е нещо читава тая работа.
lenko71 - специалист
nOKIO#99 написа:
обаче, кото пусна бойлера да топли и дига налягането до 8, и клапана му пак отваря..
Какво значи отваря, капе ли?. По принцип трябва да е така, когато бойлера загрява
ПП...макар че в много случаи не капе, неизвестно защо. Къде отива това разширение един Господ знае.
Чаро - Акълия
Е ,би трябвало тръбата на топлата вода да е монтирана с отстояние от тавана на бойлера. Трябва да остава въздушна възглавница задължително там, тя поема това разширение. Ефекта на разширителния съд.
99, сигурен ли си че налягането стига 8бара. Може да ти е дефектирал вентила.
:?:
lenko71 - специалист
Чаро написа:
Е ,би трябвало тръбата на топлата вода да е монтирана с отстояние от тавана на бойлера. Трябва да остава въздушна възглавница задължително там, тя поема това разширение.
Абе и аз така си го обяснявам и тогава би следвало ако налягането на входа е по-голямо да остане по-малка въздушна междина
В тоя ред на мисли ми идва една идея:

nOKIO#99, спри водата и отвори крановете на поне два смесителя - и топлата и студената вода. Идеята ми е по този начин да влезе въздух в бойлера. След пускането на водата ( вече с по ниското, редуцирано налягане) би трябвало да остане повече въздушна междина в балона.
Каналски - специалист
nOKIO#99 написа:
...Не е нещо читава тая работа.
Верно си е филм ...
Първо - как отчете тези 8 ?
Второ - на колко градуса е нагласен бойлера?
nOKIO#99 - помощник
Налягането го виждам на манометъра, и отварянето на винтила се изразява в капене, бойлера го включвам на 3 /от 4 степени мах/
Каналски - специалист
Ако си отчел на манометъра към редуцир вентила, значииии.... възвратният вентил/клапан към бойлера го няма или не работи.
Рязко покачване на налягането (за мен) ще се получи, ако водата в бойлера започва да завира/кипи. Може ли да си измиеш ръцете само с топла вода без да разреждаш със студена ?
Ей само си разпитвам ... нямам нищо конкретно предвид!
naskov - майстор
Масовите предпазни клапани на бойлерите отварят на 8бара, така че не виждам причина за безпокойство -просто клапана си изпълнява задълженията
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Високо налягане на водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: