• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
film - специалист
Здравейте, повечето перални имат кратки програми между 15 и 40 минути. На които има ограничение 1 или 2 кг дрехи. Въпросът ми е има ли риск от повреда на пералнята ако се сложат повече дрехи - 4 или 5 килограма? Или просто няма да се изперат хубаво..
miliad - майстор
Хмм. При нас има функция 1/2 , но тя е за количество пране, не за време. Съчетава се с всяка друга програма. Ползвайки най-кратката за синтетика, получавам 40мин за пране на малко дрехи. Май имаше и по-кратка, но тази ме устройва.
hidrazin - майстор
Моята има 3kg за 20 минути.
Тя пералнята от какво да се повреди ако не е надвишен максималния лимит?
Просто няма да се изперат добре а и вероятно няма да се изплакнат добре от препарата за пране.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Различни перални, различни програми. Сега чета на LG'то, бързата е за 2 кг(пералнята е за 6 кг.). Не се е повредила, ежедневно от години се пуска с допълнение 'интензив' за пране на работните дрехи и други тъмноцветни, често над това тегло. Изпира ги задоволително.
Не може да се повреди нищо, може да не свърши добре нещо: изпиране, изплакване. Та за това нашата я пускаме с допълнението 'интензив', което и удължава късата програма с десетина минути.
film - специалист
благодаря, и аз съм пускал кратката с повече дрехи. Просто ми е по удобна защото не става въпрос за прекалено мръсни дрехи. Иначе дългите програми са над час
nelina_london - специалист
Ще кажа само (от богат опит) ,че 15 минутната програма не може да изплакне качествено .Ако ще и само един парцал да се пере.Нормална програма за пране има 15 минути само плакнене и центрофуга .
Всички програми под 30 мин . не изплакват качествено .
film - специалист
да, и това е така. Но аз суша навън така че донякъде не ме притеснява
radius - майстор
Пералнята ми има 9 минутна програма и разбира се, никога не съм я ползвал.
Изобщо, бързите програми са по-агресивни към прането независимо дали перат качествено.
film - специалист
а дългите не са ли по агресивни? Защото това е една от причините да не ги ползвам - над 2 часа да ми въртят дрехите
Krasi_S - специалист
ср дек 14, 2022 4:36 pmfilm написа:
а дългите не са ли по агресивни?
Пробвай да изпереш нещо зацапано на ръка. Иска си яко търкане. Те така и с пералните, само дето не могат да направят "яко", само "дълго"... :lol:
ср дек 14, 2022 8:35 amfilm написа:
Но аз суша навън така че донякъде не ме притеснява
Не разбирам как сушенето ще премахне неизплакнатия препарат от дрехите :?
  • 1
  • 2

Тема "Кратка програма на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: