Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
тръбите на банята ми / от тия новите, пластмасовите, не знам как точно се казват/ обримчват цялото помещение и има изход за душ и мивка на най-тъпото място в края разбира се! Въпроса ми е каква е системата / техническото решение/ за да направя така че да срежа тръбите за топла и студена вода на мястото което съм нарочил за душ, без да се налага да къртя и подменям цялото ВИК. Имам предвид, че не си представям как може да се монтира тетка директно върху срязаните тръби, а не заная дали има подходящ холендър за моя случай. :? Някой ми беше споменал за електроклапа, ама какво е това животно не зная.
крум - специалист
Предполагам, че говориш за ПП тръби (Поли-пропилен).
За тях холендър не ти трябва - те се лепят с поялник. Гъвкави са, така че може да не разбиваш цялата водна инсталация. Разбира се, ще трябва да си осигуриш място за работа, т.е. поне по 15-25 см в двете посоки.

Има накрайници, които представляват 2 успоредни тръби с 2-та извода за топлата и студената вода, закрепени на тях. Ще ти свършат идеална работа. Долу вдясно на снимката.
Изображение

Цената беше някъде около 12 лв. (за сравнение - 2-та накрайника само ще са ти около 7 или 8 лв.) в Практикер. Това ме навежда на мисълта, че могат да се намерят и по-евтино
Последна промяна от крум на нед ное 19, 2006 5:19 pm, променено общо 1 път.
Ivan_Kurtev - специалист
За да ти се отговори на този въпрос ......трябва да знаем :

1.Какъв модел са ти трабите казваш PVC но точно незнам дали знаеш разликата между ППР, Нипко и PVC с алуминиева вложка всичките тези модели са с различна структура и имат различни инструменти за рязане

За всеки вид има и съответните елементи за извеждане на холендрите и прочие за слепването било с лепило(Нипко), топлинна машина(ППР) или др..

Ако ни го обесниш по-точно модела бихме ти отговорили ......Не приемай съвета да ги срежеш с ножовка.... Случвало ми се е клиенти да са постъпвали така(правиш си двойна работа)!
2.Ако Крум е нацелил ППР-ра това е много добре за тях има всички асортименти навсякъде аз точно в Магазин ПРАКТИКЕР се запознах с тях имат целия асортимент ! Ако ти се търси има ги и по евтино, ти си решаваш!

Успех!
danke. :) мисля, че Крум уцели в десятката, благодаря Ви момчета!

Тема "пластмасова тетка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: