Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
бат Вальо - специалист
Имам таквоз нещо, обаче няма как да я прекарам през една тетка щот заминава в другата посока. Мисля да пробия тетката и от там.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
бат Вальо написа:
Имам таквоз нещо, обаче няма как да я прекарам през една тетка щот заминава в другата посока. Мисля да пробия тетката и от там.
Разбирам, че в една тръба отвеждаш и пералня и мивка? Ако е така, извади маркуча на пералнята, затвори плътно и здраво отвора, налей през мивката сода каустик и след като мине времето промий обилно с гореща вода и използвай онази гумена камбана която повищава налягането. Твърде е вероятно да избиеш тапата и да отмиеш мазнотиите.
ludmilz - специалист
сода каустик. и внимавайте с нея. работете само с дълги гумени ръкавици. освен това е добре да се прави профилактика на каналите, като се третират със сода веднъж на 3-4 месеца. содата осапунява мазнините, които се отмиват с топла вода накрая. успех и внимателно при разтварянето!!! що се касае за водопровода - смени го.
sian - специалист
crez написа:
elena_dankova написа:
Моля, да ми пишете дали е възможно да се прочистят стари поцинковани водопроводни тръби в апартамент строен 1962г.? Има ли начин това да стане без да е необходимо да се изгражда нова водопроводна инсталация?Благодаря предварително.
Елена
На теория съществува начин за почистване на ВОДОПРОВОДНИ (не говорим за канализационни) тръби от налепи и ръжда. На входа на водомера и на изхода при мивката се монтира мощна помпа която върти в тази част от тръбите специална емулсия разтваряща ръждата. Това обаче е "нож с две остриета" язвите от ръждата са толкова дълбоки че след премахването и може да се получи пробив. Това е само теория истината ти я каза колегата по-горе само СМЯНА. Подменяй с полипропилен и забрави за ръжда и запушване. Намери читав майстор, сваля сама два реда плочки и не е задължително да се извади стария и на негово място да се сложи новия,може да се пусне по ново трасе. Например в банята ако плочките не са до тавана може да се прокара по празните стени и само по вертикала да се разбият малко плочки за да си прокара до батериите.
Колега имаш ли данни за гореспоменатата емулсия.
255388 - специалист
A има ли някакъв разтвор, с който да се промият мазнотиите и гадостите от кухненски водопрод. Почистих чашката под умивалника, но като видях продължението на тръбата...цялото пълно с гадости и посредата останало едно каналче. Изкарах каквото можах с тел, но по-навътре сигурно има още, а и полепналата мазнотия по стените няма как да я изкарам.
hidrazin - майстор
255388 написа:
A има ли някакъв разтвор, с който да се промият мазнотиите и гадостите от кухненски водопрод.
http://www.stami.eu/kanalin.html
това също
Много добре работи литиевата основа.
:partyman:
GROHE Bs - специалист
Жилото на Ротенбергер 10мм и 8м дължина.Може да се върти на ръка или от дрелка и минава през всички чупки.Минуса му е цената-250 кинта. :rolleyes:
sian - специалист
crez написа:
elena_dankova написа:
Моля, да ми пишете дали е възможно да се прочистят стари поцинковани водопроводни тръби в апартамент строен 1962г.? Има ли начин това да стане без да е необходимо да се изгражда нова водопроводна инсталация?Благодаря предварително.
Елена
На теория съществува начин за почистване на ВОДОПРОВОДНИ (не говорим за канализационни) тръби от налепи и ръжда. На входа на водомера и на изхода при мивката се монтира мощна помпа която върти в тази част от тръбите специална емулсия разтваряща ръждата. Това обаче е "нож с две остриета" язвите от ръждата са толкова дълбоки че след премахването и може да се получи пробив. Това е само теория истината ти я каза колегата по-горе само СМЯНА. Подменяй с полипропилен и забрави за ръжда и запушване. Намери читав майстор, сваля сама два реда плочки и не е задължително да се извади стария и на негово място да се сложи новия,може да се пусне по ново трасе. Например в банята ако плочките не са до тавана може да се прокара по празните стени и само по вертикала да се разбият малко плочки за да си прокара до батериите.
Kлега каква е тази емулсия, сподели подробности .
marc - специалист
Да ви кажа моето мнение за прочистване на стари метални тръби :

От стара баба млада булка не става !
:lol:

Тема "Прочистване на задръстена стара водопроводна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: