Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Тани - модератор
hygro смятам , че е необходимо да има и дискусия по темата , за да види от къде идва заблудата че няма опасност! Нарочно изчаквам да се изкажат повече потребители и тогава да им отговоря , защото реално всеки си задава тези въпроси или някой ще им каже тези "факти" в защита на тезата си , че опасност няма и това е плод на нечии болни фантазии! От дотук изказаните мнения , виждам че спорят хора , които даже не са си направили труда да видят начина на заразяване!

За да има чиста тема , направих друга важна и заключих нея. Така или иначе забравих да си резервирам първите няколко мнения в тази и сега няма да е така подредено както ми се искаше!

Ето тук е новата тема , към която по-лесно ще даваме линк към отделни мнения .

дотук са:

-Описание
-Начини на разпространение
-Възможни огнища (това не ми звучи добре , та очаквам предложение)


Довечера ще гледам да попълня мненията , та било то и с копи и пейст , но няма да възразя и на помощ :)


Също така може да включим и какво казва закона !
todortv - майстор
Темата започна от това,че написах,че съм захранил проточния
бойлер от обемния.Това е вече 11 години.
Ако протчния бойер се ползва ежедневно т.е. водата в обемния
не застоява мисля,че няма проблем.
Имаше и една тема за охлаждане с впръскване на вода под високо налягане през дюзи и водата е от водопровода.Също имаше мнения
за опасност от ....
Да се замислим за това,което ядем за водата,която пием,за нездравословния начин на живиот на децата ни за тези,които карат като
малоумни и отнемат живот.....
Тани - модератор
Всъщност някой въобще чувал ли е за болни от легионела в България?

Да не би това отново да е нещо с което да ни плашат за да ни вземат парите?
lov - майстор
todortv написа:
Темата започна от това,че написах,че съм захранил проточния
бойлер от обемния.Това е вече 11 години.
Така и не разбрах защо темата след като беше направена от Тани по наша молба за да не разваляме друга тема беше веднага заключена. На всичко отгоре тя започва с цитат от моя милост а нямам възмочжост и да отговоря. И се наложи да пиша на друго място че да се реши проблема.


И при мен нещата не изглеждата кой знае колко по различно в изпълнението и във времето.

И понеже докато темата беше заключена си направих труда да прочета какво ми предлага ''чичко гугъл''. :? Общо 3 странички. В нито една не се описва заболяване на хора в българия, а само един случай на съмнения за заболели туристи във Варна. И в една статия от македонски или сръбски вестник за заболели и починали деца в Никозия. И то в обществено заведение.
В руско езичните сайтове и там положението е същото. Ако някой е на ти с английския и има свободно време нека да се разрови и да каже как са там нещата. Но според мен трябва да се съпоставят данни които да са подобни на нашата геогравска ширина и подобен климат. Защото на всякъде пишат че бактерията се намира свободно на всякъде и за да се развъжда им трябва подходящите условия. А тя е паразит защото трябва да има там разни амебички и тем подобни микроорганизми за да се развъжда и размножава. И едно са водоемите с висока температура в африка дето се въдят и други къде по опасни гадини които са дефакто ханителната им верига друго е нашият климатичен пояс.
Другата констатация от прочетеното за опасноста от заразяване е че се предава изключително по аерозолен път. Тоест само при вдишване на частици от какпко-въздушна смес. Няма установени случай на заразяване от предаване от човек на човек или живитни.
И климатичните системи представляват най голямата опасност за разпространение. Или по точно техните филтри. Като се сетя в какво сътояние съм фиждал филтри сега като си мисля ми настръхва косата. Да ама реално заболели хора няма, а предполагам че нещата са къде къде по зле на другите места в обществни згради. Другото което ми напрви впечатление че заболяват само хора над 50г или по точно хора с отслабена имунна система. И в по голямата си част заболяването протича като лека форма на грип че даже трудно се диагностицира от лекарите като такова а смъртните случай от тежката форма са изключителна рядкост.
И заключението до което стигам с моите все елементарни общообразователни знания.
Почти няма вероятност да се случи нещо такова по начина по който сме си свързали системите за топла вода. А причините са следните. Имаме постоянен обмен на водата.Все пак непрекъснато се ползват. Почти е невъзможно да има хранителна среда във водата която тече във водопровода. А това е в следствие на обработката с химически вещества която се прави във ВиК дружествата. А те там се борят даже да не допусна къде пострашни зарази с които можем да се заразим даже само като си мием ръцете. Че даже понякога доста прекаляват или по точно престарават с обработката и водата не става даже и за пиене. И третото е че соларните системи в по голямата си част от времето все пак успяват да вдигнат и доста по високи температури от необходимата за да се унищожи бактерията.
Мнението ми е лично и не е меродавно но по вероятно е да загина в самолетна катастрофа макар че доста често летя от колкото да се разболея от тази болест. Пък вече да хвана най тежката им форма клони повече на абсурд. Явно ще се мре от нещо друго :?
И смятам пак лично мнение че това което предлагат търговците по точно системите за допълнително подгряване с цел обеззаразяване на дадени системи си е направо търговски трик да се продаде нещо което е напълно безмислено в нашите условия.
Тъй че колега няма да бараме нищо за сега пък ''светилата'' по темата каквото и да искат да си приказат. Нека да приведат конкретни доказателства заболели умрели и т.н. а не само предположения. Щото ми замирисва на историята с пилешките грипове и свинските тем подобни. да се продава някакъв евтин продукт на баснословна цена и да върви далаверата.
hygro написа:
Оттеглям се от темата. Има категорична нормативна уредба, която не подлежи на каквато и да е дискусия, особено от лаици.
Доста от нормативните актове се изготвят в общи линии от лаици /не визирам конретния въпрос/, а после се гласуват пак от такива. Да не би в парламента като се гласуват законите всичките там да са юристи. Или съдебните заседатели също трябва да са с юридическо образование. Всеки има право на свой избор и коментар.

Предпочитам да съм лаик, ама не и тарикати да ме правят на будала. Не ме разбирай погрешно не визирам точно теб и не го правя от куртоазия или че се опасявам да не получа бан.
Тани - модератор
Това че не сте чували за Легионелоза не значи че няма в България А да сте чували някой да се е разболял от атипична пневмония? Това , че не сте чували , не значи че хората не заболяват от дадена болест! АЗ ТАЗИ ГОДИНА БЯХ В НАЧАЛЕН СТАДИЙ НА АТИПИЧНА ПНЕВМОНИЯ!

Аз нямам познати , които са болни от СПИН , не знам колко болни има в България НО СЕ ПАЗЯ! Или и СПИН е някаква шашма да ни вземат парите?
mitaka_vk - специалист
Абе тука, май с тая легионела модеаторите се заиграват и вкарват разни психози. Интересно ми е легионелата щом е такъв бич за обществото, защо аджаба я откриват преди има няма 30 години? За толкова века болести свързани с замърсената вода защо основно са се разболявали от холера, или пък малария или нещо подобно. Бих ти препоръчал да се притесняваш повече от стрептококвите микроорганизми които се въдят във гореща вода над 65 градуса /ей за тва била и годишната профилактика на тецовете/ или пък за същите такива микробиологични видове само че в студеата вода която няма циркулацияи застоява на места в тръбопроводите. Да ти кажа под секрет, ХЕИ взимат пробички от такива места в едни шишенца и ти правят проверка на доста голям списък от микроорганизми. Накрая получаваш едни такива цветни листчета, зелено минаваш, жълто трябва да се обърне внимание на дезинфекцията на тръбопровода, но пак минаваш, червено не минаваш. А знаеш ли кой е най често засечения микроорганизъм във водата заради който получаваш червеното листче? Да ти подскажа СТРЕПТОКОКИ това е показателно така натисканата легионела къде се намира в таблицата на унищожителните видове.
Тани - модератор
Преди аз да ти отговоря , ти ми кажи чувал ли си за болни от холера или пък от атипична пневмония. Бих те питал за някоя болест от стрептококи , но си признавам , че нищо не знам за тях , но ще се поинтересувам и ако има начин по метода "НАПРАВИ САМ" да си направим развъдници , както колегите са направили вече за легионела , то ще пусна и такава тема!
mitaka_vk - специалист
Първо провери историята малко за такъв вид болести. След това напиши streptococcus, в чичко гугъл да видиш какво ти излиза. Също провери за СПИН /AIDS на английски, щото SPIN е термин от физиката/, май повече върлува една друга болест наречена СПУН /синдром на придобитата умствена недостатъчност/. Стрептококите са доста по разпространени организми от легионелата, и като финал да ти отговоря да чувал съм. И познай кое е по често срещаното заболяване от застояла вода холера или легионерска болест /която между другото води името си от срещата на ветераните от американския легион които се срещат в един хотел преди години и се разболяват с бактерията дишайки пречистения въздух от климатика, заразен от събирателите на конденз на същия този климатик/ което даже няма връзка водопровода и канала.
Ако се поинтересуваш една от може би страшните болести водещи фатален край и свързана сразграждането на тялото се причинява точно от такава бактерия стрептокок.
Тани - модератор
Ти не ми отговори за пневмония чувал ли си? И има ли твои познати , които да са заболявали от тази болест!
lov - майстор
Тани написа:
Ти не ми отговори за пневмония чувал ли си? И има ли твои познати , които да са заболявали от тази болест!
Да чувал съм за атипичн пневмония и съм виждал и човек болен от нея ама да ти задам въпроса. От колко други гъбични спори може да я прихванеш. Щом си боледувал да не би да описахме първия в страната случай, и друго виждал съм и болен от СПИН. туберколоза лаймска болест от която човека така си и замина щото докторите го лекуваха за друго, салмонела то си беше и гплям майтап кога се осра половината град от нея ама не по темата.
Ама до сега освен от търговците на солараи на друго място не бях и чувал. Всъщност чувах за разни микозни болести /гъбички/ дето се въдят по филтрите на климатиците. Ама нали не съм им фен нещо и много рядко ми се е случвало да се интересъвам от тях. Сега ме провокира да прочета по обстойно. Та не се и изненадах когато прочетох от къде им идва и името. И че вообще не са се заразили от питейната вода или докато са се къпали.

Тема "Легионела - реална ли е опасността?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: