Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Mega - специалист
Повече от десет станаха хората, починали през последните два месеца в канадския град Квебек от острото инфекциозно заболяване легионелозата,

алармират местните медии.

На сайта си телевизия CBCNews съобщава тревожната новина, че

от юли насам в града са били регистрирани 169 случая на заразени с инфекцията и 11 фатални изхода от усложнения.

Кметът на Квебек Реджис Лабюм е поискал от здравните власти да оповестят списъка на зданията, в които са били открити бактерии на легионелозата, известна още като „легионерска болест”.

Той е поискал още да се проведе прозрачно разследване за установяване на източника на епидемията.

Междувременно учени и лекари от цял свят са изправени пред друга мистериозна медицинска загадка.

Идентифицирано е ново заболяване, което има всички симптоми на СПИН. Болните обаче не са заразени с вируса ХИВ.

Засега заболелите са предимно от района на Югозападна Азия. Учените са в неведение за причинителя на болестта. Към момента се смята, че заболяването не е заразно.


Цитат от bnews
Insight - напреднал
В инструкциите на контролери за управление на соларни системи (например - http://www.resol.de/Produktdokumente/48 ... .monen.pdf) има опция да се активира защита от легионела. Всичко, което системата прави, когато е активна тази опция е, да следи дали температурата в бойлера надвишава 60°С поне веднъж на 24 часа и ако това не се случи - прави така, че да се случи. Спира отоплението на сградата, включва външни нагреватели и т.н. според системата.

Големите бойлери (които май се наричат и буфери) обаче в повечето системи използват големия обем вода за отопление, а питейната вода се загрява през серпентина, точно с цел да няма голям застоял обем, точно с цел превенция на легионела и подобни мизерии. В подобни ситуации опцията за превенция от легионела в общи линии много често не се активира, щото повишава разхода на системата.


.... аз това знам, навремето се бях разровил по темата и ми се върти в главата, че в БГ рискът е нисък поради някакви особености на водата.... ама много време мина и вече не съм сигурен.

Тема "Легионела - реална ли е опасността?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: