Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vk - специалист
Има ли някой да ми услужи (или под наем) с острилка на тръби Stabi - d32-d40, че не ми се купува за три тръби и за еднократно, доколкото не работя това. А цената на една хубава острилка е към 50 лв, което не се рентира.
За гр.София.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ako не си купил тръбите още - имаш шанс - купи си стъклонапълнени. Тези с ал.вложка са вече отживелица и не си струва да се купува острилка дори и от професионалист
montoya - майстор
Не ги препоръчват за отопление обаче, някъде четох, че са за топла вода до 70 градуса

Код: Избери всички

Tръба със слой от фибростъкло FIBER
PN 20 (S 2,5) за топла вода, сгъстен въздух 
и климатизация
докато другата си е за отопление

Код: Избери всички

Тръба с AL слой - STABI PN 20 (S 2,5)
за топла вода и отопление
Може и аз да се бъркам, но сигурно има значение за какво ще са тръбите!
torbalan - Дървен философ
аз в такива случай съм се справял с нож... не става особено лесно, нито пък е красиво както става с острилка, но върши работа...
LazarGanev - "Велик майстор"
montoya, къде ги четеш тези данни, кой прави тези препоръки?
laary - специалист
LazarGanev написа:
Ako не си купил тръбите още - имаш шанс - купи си стъклонапълнени. Тези с ал.вложка са вече отживелица и не си струва да се купува острилка дори и от професионалист
Колега би ли дал примерни цени за Ф20 и как се свързват тези СЪКЛОНАПЪЛНЕНИ тръби, има ли нужда от специални инструменти?
LazarGanev - "Велик майстор"
Все още малко производители на ППР правят такива стъклонапълнени тръби. Български още не съм чувал да има. Работил съм с немски, сега работя с турски(на Хакан пластик), виждал съм испански(Барби), напоследък излязоха и чешки (на ФВ пласт). Цените са долу-горе колкото Стабито, но не трябват острилки и тем подобни инструменти. Направил съм километри инсталации с такива тръби и никакъв проблем няма, а не мога да кажа същото за белите PEX-Al тръби
laary - специалист
Аз намерих тези http://bulplast.net/index.php?option=co ... 6&Itemid=3, но не е ясно как се сглобяват една към друга( лепят се или се навиват като с алуминиевата вложка).
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, това са черните полиетиленови тръби за водопровод. Опитвам се да ти намеря линк.
laary - специалист
LazarGanev написа:
Не, това са черните полиетиленови тръби за водопровод. Опитвам се да ти намеря линк.
Ок ще изчакам , а стават ли стъклонапълнените за водопровод, защото трябва да си правя на вилата или цената им е доста солена?

Тема "Трябва ми острилка на тръби Stabi с алумин.вложка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: