• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравей.

поради някаква причина когато са строили канализацията за отходна вода нашата къща и съседите са ни оставили без канал. навсякъде около нас блоковете и къщите са свързани, но точно по част от нашата улица /която минава пред къщата ни/ няма канализация. в момента ние и съседите сме със септични ями, но тъй като къщата ни е на 50-тина години, вече трябва или да изградим нова яма или да се опитаме да се свържим с градската канализация. най близката шахта е на около 60 метра от входната ни врата по улицата. надявам се горе долу да обясних положението.
въпроса ми е много ли е скъпо ако решим ние да си наемем фирма за изграждане на канализация? а някой да знае такива фирми в региона на Казанлък/Стара Загора, където да питаме? едва ли от общината ще обърнат внимание на 2 къщи. всякаква информация ще е полезна.

Благодаря.
VLADO66 - майстор
Може да си направите свързването но ще е незаконно/чл.66 от ЗУТ/,обърнете се към ВиК за съдействие и консултация за необходимите стъпки.
LazarGanev - "Велик майстор"
+1.
От там (ВиК) вероятно ще ви дадат оферта, която подлежи на обсъждане и пазарлък, така че я разгледайте и не я приемайте веднага. На мене ми бяха сложили в офертата извозване на изкопаната пръст и замяната и с баснословни количества пясък. Освен това бяха сложили 80% ръчен труд при копането. Като поспорихме ръчния труд остана 30% - по-малко не можело :-D
благодаря, искаме всичко да си е законно, иначе няма как да стане. макар че едни съседи са се включили в същата шахта незаконно, но ние не искаме така. само си мисля как ние с татко ще разберем дали офертата е добра или са ни завишили цените. :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами на мене за 15м тръба ми искаха 3800лв, след пазарлъци цената падна на 2300 и сключихме сделка :-D
hidrazin - майстор
Охххх... като ги знам тези от казанлъшкото ВиК...
:partyman:
ivanj - специалист
Ако ще го правите сами без съседите ще ви излезе доста солено. На мен за 60м ми излезна към 9000лв.Като настилката беше възстановена от кмета че и тя е цифра.
9000 лв - ужас. :cry: май ще си останем на яма. съседите нямат пари и няма да могат да се включат. ще питам все пак, пък каквото стане :sad:
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо питайте във ВиК какви са възможностите
kozl - майстор
Цената варира в зависимост от дълбочината на полагане на тръбите и от трасето на преминаване, свързано с възстановяване на настилки или изграждения по него. В много случаи септичната яма е по-евтина.
НО септичните ями също са незаконни за ново проектиране и узаконяване, защото замърсяват подпочвените води. Така че пазете си съществуващата, че нова няма как да узаконите. Освен ако ямата не е септична, а е изгребен резервоар. Но ако е така то като се напълни трябва да идва така наречената "медарка" (кола с цистерна за изсмукване на фекални обеми).
Изгребните резервоари са законни, но се правят изцяло бетонни и не са евтини като септичната яма. И като си представя колко незаконни канали са изградени и се вливат направо в дерета, ручеи рекички :shock: . А досега не знам на някой да са му развалили канала :? щот е незаконен.

Септичните ями може и да замърсяват подпочвените води, но в реката имало е риба. Канализацията мори рибата в реката и замества я с ла.....ата.
  • 1
  • 2

Тема "свързване към градска канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: