Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kobraltron - напреднал
Здравейте,

скоро сменихме старите тръби с ППр, но след време видях, че при връзката между водомера и ППр тръбата капе по малко. Връзката е следната: водомер - муфа - преходник от 3/4 към 1/2 - ППр. Капе между муфата и преходника. Въпросът ми е има ли начин да се коригира без да се свалят тръбите? Проблемът е че за да развъртя връзката трябва да се отвърти и водомера. Ако се ръзвие водомера в краен случай ще викна да го пломбират наново, но ако има някакъв начин да се коригира е за предпочетане.

ПП. Използвана е тефлонова лента, а резбите са прави.
Благодаря предварително!
LazarGanev - "Велик майстор"
Водомерът има 2 холендрови връзки - трябва да се разкяачи едната - тази която е без плоба и да се пренавие резбата
kobraltron - напреднал
Водомера завършва с резба, на която е навита муфата. Водомера е на Минол.
LazarGanev - "Велик майстор"
Брей, и такива майстори ли има вече? То вярно, че продават водомери без холендри, но се предполага, че имаш холендри от стария водомер, Резбата на водомера е къса и е направена за холендрова връзка. Някой си е спестил 3-4 лв за втори холендър и сега не ти остава нищо друго освен да късаш пломбата. Ама първо се обади във ВиК - може да поискат да дойдат те.
kobraltron - напреднал
Щом трябва трябва. Добре че водомерите са открити поне. Благодаря за помощта.
Каналски - специалист
kobraltron , направи една снимка и ни покажи водомерният възел ?
Поне на мен ми е интересно.
LazarGanev - "Велик майстор"
LazarGanev написа:
и сега не ти остава нищо друго освен да късаш пломбата.
Тука може и да те подвеждам, но пусни снимка наистина. Може да има и друг начин - режеш ППР тръбата, пренавиваш резбатаи после слагаш един ППР холендър, който си приготвил предварително. Ако има техническа възможнст разбира се.
svetliopi44 - Чирак...
LazarGanev написа:
LazarGanev написа:
и сега не ти остава нищо друго освен да късаш пломбата.
Тука може и да те подвеждам, но пусни снимка наистина. Може да има и друг начин - режеш ППР тръбата, пренавиваш резбатаи после слагаш един ППР холендър, който си приготвил предварително. Ако има техническа възможнст разбира се.

Лазаре , според мен това е по-лошият вариант ... пломбата все пак е някъде около 5-6 лв.
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е, ама остава пак без втори холендър, а и холендъра не по-скъп от 5-6лв. Ако се наложи пак нещо, пак трябва да ги вика, да сесъобразява с тяхното работно време.... Въпрос на преценка.
svetliopi44 - Чирак...
Мисълта ми беше ...като го реже да си го направи като хората с метален холендър за водомер... не се изразих правилно.

Тема "Теч при връзка между полипропилен и водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: