• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Nikalas35 - помощник
Здравейте колеги! :cool:

Ще разкажа какво направих и какво се случи...
Монтирам 2 водомера ,единия към Ппр.тръби и месингов филтър преди него .
Втория от единия край Прр. от другия стара метална тръба...

Бях много надъхан за тефлоновия конец и течния тефлон ,не намерих на ЛОКТАЙТ и купих друг конец 21 лева за 175 метра и течен тефлон някакъв италиански /нямаше друг/...

Слагам на резбите първо течен тефлон ,после намотавам конеца по посока на резбата и пак течен тефлон отгоре.
А същевременно преди централния ми кран връзката/метална тръба месингов кран/ леко просълзи и аз намазах съединението с течен тефлон с надеждата ,че ще запечати теча...
Чаках да исъхне 9 часа ,но по външната част на съединениятя още лепкаше ,но нямаше начин и пуснах водомера ,който от единия край е Ппр. а другия метална тръба /стегал съм стабилно и материали не икономисвам/.
И протече от единия изход на водомера и от холендъра към металната
Тръба !
Много се ядосах и на другия ден го направих наново с конци ,като ги заглаждах със сапунена вода, нямяше течове, но на другия ден връзката към старата метална тръба леко просълзи / а съм го стегнал до края и доста калчища сложих,чак взе да ги изхверла накрая/.
А където бах намазал с течен тефлон съединението на входящия кран ,въобще не е затегнало ,беше лепкаво и мазно и като го изчистих го намотах с конци/пак си просълзява/...

След 48 часа пуснах водомера с Ппр. тръби ,които беше направен с тефлонов конец и течен тефлон, ТЕЧОВЕ НЯМАШЕ , но по външната част на съединенията още лепкаше от тефлона?
Все пак си мисля ,че някои качествен продукт бързовтвърдяващ ще оправи течовете и просълзяването...???

Очаквам мнения и препоръки

:wink:
Nikalas35 - помощник
Междувременно вързах един бойлер с меки връзки и на металните тръби намотах тефлонов конец между резбите и отгоре тефлонова лента.
За сега няма теч! :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама то това не е лепило, че да втвърди - остава си полутечно желе, но не пропуска, ако е положено както трябва. Това е единствения начин за уплътнение на газопроводи, а там течове не се допускат :) . Вярно, че е доста по-скъпо изпълнение от калчищата и затова ползвам и двата начина
filmatoplo - майстор
Защо тия филми ме връщат 20 години назад -ми то това е половината ми живот. :-D признавам си първите ми калчищни връски бяха трагедия :lol: Днес за хич време монтирах 2 бойлера по 500 литра , подмених 2 стари 300 литрови Провадийски ръжди от едно време.Как се качват 250 килограмови китуци на 5 тия етаж по стълбите -с количка с 2 надуваеми гуми.Както и дае докато почивах навивах калчищата :wink: Утре съм на една друга смешка -да вземе да се пукне една 250 литрова термосифонка Сънсистем , като я надухме от водопровода течеше от слънчевия панел :-D .Не е била добре източена , пука се мантела и вкарва вода при антифриза и панела и става пук та пляс.Крана и да подменяме -че бойлера е стария модел , ще го подменяме със новия -дали ще удиса на старата стойка , панела ще упитаме да го запоим със твърт припой :? един хладилен гений ще опита.чехите са на разклона -остана хотела без вода. :lol:
MamaMy - майстор
Не съм водопроводчик, но в къщи всичко правя сам. Пробвал съм всичко без конеца. За сега съм доволен най-много от течния тефлон. Знам, че това дето се мешат различни технологии не е добре. Слагайте само от едното. Не се понасят по между си. Аз също си позволих на няколко места, но само кълчища с течен тефлон. Идеята ми е, че някой съединения трябваше да се стегнат яко за да не превъртат при стягане на следващите елементи. Там където се маже с течния тефлон може и да не се стяга. Номера е съединението да остане неподвижно за известно време и връзките да са между два метални елемента. Където нямам тази възможност слагам калчища. Тефлоновата лента е боклук с голям разход.
PLOCHKATABG - специалист
Що не се направи една анкета ?

Калчища, тефлон, конци, тя е анонимна. Е така за спорта !
Кой от какво е доволен и какво използва ?
Биха ми били интересни резултатите .
mirk - майстор
Nikalas35 написа:
Здравейте колеги! :cool:

Ще разкажа какво направих и какво се случи...

:wink:
И аз съм на мнение че не е спазена технологията за полагане на продуктите. Течния тефлон е по същество анаеробно лепило което се активира при досег с метални повърности при липса на въздух. Например между две метални резбови съединения не би трябвало да има проблем, но на открито просто замазано отгоре :? сигурно няма да стане. Разглобявал съм магнет вентил уплътнен по този начин и въобще не е лепкав, по скоро е шуплест на люспи, когато е нанесен правилно.
filmatoplo - майстор
И аз съм ползвал течен тефлон -синя течност , с дни стоеше мокри калчищата и лепкав -не тече обаче вече не го ползвам .Има други лепила -които се втвърдяват за минути и се ползват без калчища , за тях съм чувал че фитингите трябвало да са сухи -невинаги мога да осигуря това :wink: .Знаете как е при ремонти -отвиваш завиваш и всичко е мокро -значи с тея лепила не става. :?
milanovs - специалист
Ас колеги слагам малко калчишта и от горе малко тефлонова лента,и нямам проблеми.А по младите маистори карат само с лента и след 2 седмици ,ела маисторе че капе. :roll:
joro_d_007 - помощник
Абе да Ви кажа,не съм някакъв специалист(от време на време връзвам някое бойлерче,смесител и т.н.),ама тефлоновата лента не ме излагала досега,а там където има цинк на предна линия са кълчищата.
Ама за полипропилена и за разните му там ъглови,мини и секретни кранчета,на които им е спестено материал е доста опасно да се слагат кълчища.Виждал съм на какво заприличват след обилно третиране с кълчища и добро натягане.Кранчетата и удължителите ако се спукат от натягането и предозирането с кълчища ще го смениш,ама някое ппр коляно с вътрешна резба или преход такъв ако му се спука месинговата втулка ще ти се разкаже играта(къртене,рязане,холендри и т.н.)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "С какво да уплътня резбите при направа на ВИК инсталация ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: