• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
crez - майстор
sameks написа:
Гунд, боя, не се препоръчват.
Туй пък откъде,пълни глупости????? Промишлено ПАРНО не водно (прегрята пара 8атм.) монтажа само с кълчища намазани с боя. Няма отвиване после. Инсталациите някога се изпълняваха само така, и държат още.
lov - майстор
iliya_i написа:
За домашни условия става и със зъбите на тръбният ключ. Само колкото да нараниш резбата, а не да сплескаш целия кран.
За толкова години съм се нагледал на всякакви простотии и умишлено не го споменах. Отделно от де да знам дали ползва някой китайски тръбен ключ чугунена отливка с меки челюсти. Пък то е не само да стискаша със сила. Тогава на 100% от мерак ще е смачкал резбата. :lol: . Не че и аз не съм го правил от бързане, а уж внимавам щото знам че е тънкостенна. :x
За начинаещи най добре лист от ножовка.
Гост - специалист
crez написа:
sameks написа:
Гунд, боя, не се препоръчват.
Туй пък откъде,пълни глупости????? Промишлено ПАРНО не водно (прегрята пара 8атм.) монтажа само с кълчища намазани с боя. Няма отвиване после. Инсталациите някога се изпълняваха само така, и държат още.
Именно "изпълняваха" ! Сега да го правиш при наличието на съвременни материали ??? Да правиш съвременна инсталация с допотопни методи...
crez - майстор
Гост написа:
Именно "изпълняваха" ! Сега да го правиш при наличието на съвременни материали ??? Да правиш съвременна инсталация с допотопни методи...
:lol: :lol: :lol: съвременни материали :lol: :lol: :lol: Тогова яж си съвременните ГМО храни, защото доптопните чисти такива са остаряла технология.
Гост - специалист
И- откъде можеш да знаеш с какви храни се храня аз?
Къде е връзката с технологиите в строителството и начина на хранене?
Последна промяна от Гост на вт яну 24, 2017 4:40 pm, променено общо 2 пъти.
iliya_i - майстор
lov написа:
Отделно от де да знам дали ползва някой китайски тръбен ключ чугунена отливка с меки челюсти.
А виж, за китайските не съм много съгласен. Имам един Китайски наследство, някъде от 1985 е. Не, че се ползва повече от 1-2 пъти в годината. Много здрава хватка. Яка работа. Не е като тези дето сега ги внасяме от Китай, щото са евтини. Има Китайски евтини и Китайски свестни. Но е въпрос на цена. У нас пазара е наводнен с йовтините.
lov - майстор
Това с качеството на китайския инструмент е друга тема. В куфара имам едни китайски клещи дето са на сигурно 30 години и още работя с тях и то не инцидентно. А за останалите нали има един виц.
Китайците имат 32 степени за качество. Загадката е как нашите търговци успяват да вкарват 33- тото. :lol:
Primus - специалист
Ей, не се карайте де! ;)

1. Няма чело не в края на резбата на крана, а в дъното на вътрешната резба на преходника, да не снимам сега.
Само твърда и тънка челна шайба може да стане.

2. Китайският ми червен ключ е мноооого стар. Но по-добре с ножовка. Само че дайте снимка да си го представя?

3. На основния ми въпрос никой не отговори - колко калчища да сложа (повечко според мен), и как да ги намотая, та кранът да е достатъчно завит и уплътнен 30-45 градуса преди максимума завиване? Снимка?
Изобщо как се процедира при завиване на всеки кран? Ако се завие без нищо намотано и се окаже, че 20-тина градуса само не му стигат до изправено положение, как се прави да е здраво и непропускащо с един оборот по-малко?
Единият начин е с Локтайт 243, 542 и т.н.
Но с калчища как?

Благодаря Ви предварително!
iliya_i - майстор
Фабрично са така:
Изображение
Направи няколно резки с ножовка или триъгълна пила, напречно на резбата. Да не се плъзгат калчищата или тефлона по гладкото. При къса резба по-добре с тефлонова лента, по-дебеличко навита и да захване леко челото.
lov - майстор
Навиваш крана без нищо да си слагал на нето и броиш оборотите и гледаш кога ще опре в челото от зад. И после като го навиваш гледаш да ти застане в правилната позиция преди да е опрял. Ако при теста не му стига малко можеш леко да пилнеш неговото чело за да ползваш витките от резбата максимално. Ако не ти достига примерно четвърт оборот. А колко кълчища сам ще трябва да си прецениш. Те това е майсторлъка и рецепта няма а и трябва да знаеш как се навиват. Не е като да ги намотаеш кат си знаеш. Навиват се по витките леко кръстосано както са държат все едно е лента на не да ги осучиш като канап.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "С какво да уплътня резбите при направа на ВИК инсталация ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: