• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
boqnkov - специалист
Съгласен! :partyman:
MamaMy - майстор
Връзвай последователно и не му мисли. Термостатния смесител ще си върши работата. В тази схема единственото условие е проточния бойлер да е предвиден за работа под налягане. Ако е атмосферен, забрави да използваш термостата с него. Като монтираш сега тръбите, остави си и една студена с тапа. Не се знае какво ще трябва. Аз сега къртих поради подобни причини. Когато трябваше си го мислех, но си виках, че няма да е проблем впоследствие да се разкърти леко и да се пусне едно отклонение. Сега "лекото" разкъртване ми лапна средства и време като за основен ремонт, а и боядисване няма как да се направи само на кръпката та...
boqnkov - специалист
Смятам на входа на протчния да сложа тетка и по един кран на всеки клон. Единия е директно от водопровода а другия последователно на обемния. На изхода на обемния също тетка с кранове на всеки клон. Единия директно към топлата вода в къщата, а другия към входа на проточния. Проточния си е под налягане. По този начин ще мога да ползвам и трите варианта на свързване.
DundyTheCroc - майстор
Имайте предвид, че проточния на Сименс, който може да бачка с топла вода, работи с вода до 55 градуса. Над тази температура му се задейства термозащитата, която е механична, т.е. да се деблокира иска разглобяване.
boqnkov - специалист
A обикновения пак на сименс, на който дават входяща вода до 20 градуса, да не би и той да има такава защита над 20градуса на входа да не работи? Лошото е, че още не мога да направя пробата да видя как ще се държи бойлера.
DundyTheCroc - майстор
За него не знам, четох специално за Комфорт серията как е, понеже имах подобна идея за последователно свързване.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Проточен бойлер след обикновен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: