• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
baretata_7_62 - специалист
Нямам в момента снимки но ето това е самото бойлерче http://shopix.bg/DIPLOMAT-3-KW-KUHNIa-boiler Вътре има само термозащитата която влиза в казанчето с нещо като сондичка, нагревателя и защитата за малък дебит + малко кабели и едно ключе. Това е всичко :)
baretata_7_62 - специалист
Ето това е всичко общо взето. Идеята ми е на вместо термичната защита, да се сложи терморегулатор?

Прикачен файл

DSC00108.JPG
DSC00108.JPG (42.17 KиБ) Видяна 2176 пъти

Прикачен файл

DSC00107.JPG
DSC00107.JPG (51.01 KиБ) Видяна 2176 пъти

Прикачен файл

DSC00106.JPG
DSC00106.JPG (52.46 KиБ) Видяна 2176 пъти
baretata_7_62 - специалист
Ето ги и виновниците, въпроса ми е възможно ли е да монтирам терморегулатора на мястото на термозащитата?

Прикачен файл

termoregulator.jpg
евентуалния терморегулатор
termoregulator.jpg (22.96 KиБ) Видяна 2164 пъти

Прикачен файл

termoza6tita.JPG
ето я точно същата термозащита
termoza6tita.JPG (23.14 KиБ) Видяна 2164 пъти
baretata_7_62 - специалист
Добре, аз ще си пробвам, па тука ше побликувам само резултатите. Тая тема почна да става като блог а не като форум :)
Светлинис - специалист
Здравей, Кажи какво стана с бойлерчето? Какви са резултатите от експериментите?
baretata_7_62 - специалист
Нищо за сега, замразил съм проекта. Натрупаха се най-различни други дейности и терморегулатора остана на заден план. Ще пиша като го сменя, някой ако има идей и препоръки да сподели. :)
boqnkov - специалист
Да изтупам темата от прахта, като малко я поактуализирам. Имам следния въпрос: Може ли да свържа този проточен бойлер http://www.siemens-home.de/produktliste ... n-overview последователно на обемен 250л. със серпентина, който ще се подгрява до някакви градуси от нискотемпературна термопомпа вода - вода. Да речем, че ще се загрява до 30тина градуса и след него да е проточния. Има регулатор на мощността от 3kW до 24 kW. Идеята е да речем със 3kw или 6kw да доподгрявам водата от 30тина гр. до 40, които да могат да стават за нормално къпане. Идеята е да ползвам енергията с добър коп от термопомпата и да загрявам водата в бойлера и с електричество да вдигам още 10тина градуса. Когато водата от бойлера свърши вдигам мощността на проточния и водата не спира. Единствено ме притеснява да не се случи нещо с бойлера, тъй като по спецификация в немския сайт му дават температура на входяща вода от 4 до 20гр. :hilfe: :hilfe: :hilfe: :hilfe: :hilfe: Спред вас ще има ли някакъв датчик или нещо друго, които ще сработят и ще спрат бойлера, ако на входа постъпи вода над 20гр.?
nikolovvd - майстор
Не е ли за трифазен ток?
rado_ev - специалист
Това е проточен бойлер и няма монтирани терморегулиращи елементи и устройства. Принципът му на работа е такъв, че като се пусне водата от батерията, тогава се задейства механично устройство, което подава напрежение на нагревателя и работи докато върви водата. Започнат ли да работят нагревателите, няма какво да контролира температурата така, че дори да тече водата през батерията и бойлера, нагревателите да се изключат. Като се подаде топла вода, нагревателите ще я нагреят още по-вече без възможност десетина градуса по-вече от входяща топла вода да изключат.
Вашата идея за малко повишаване температурата на водата след обемния бойлер е осъществима при работа на 3 киловата и въпреки всичко няма гаранция за точно регулиране.
nikolov333 - майстор
Трябва да вземеш този модел.. http://boileri.bg/product/294/siemens-p ... -plus.html.. за него пише че е за предварително подгрята вода
Иначе имам същия, за който питаш но не му е дошъл реда за монтаж. И мен ме интересува въпроса понеже замислям подобна схема.. Иначе има готови решения 3-ри в 1-но т.н. обемно проточни..
Тука е описано как работят.. http://boileri.bg/productv/1368/stiebel ... 100-s.html
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Проточен бойлер след обикновен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: