Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
9876 - помощник
Здравейте.

Моля, за вашите съвети относно запояването на нов сферичен кран на тази част от тръбата:

Коляното е Ф32 и тръбата е Ф32

Прилагам снимка с обяснението:

Изображение


Трябва да се запои в тази част, която остава само 10 мм, които според мен са твърде малко за качествена спойка.
Другият край е в стена (там, където е ръката ми). Целта е да не се кърти и да се избегне махането на това коляно и да се продължи след него със сферичен кран или удължаване първо на тръбата и след това крана.
Има ли варианти за запояване? Какъв вид преход да използвам? *След запояването на крана ще бъдат пуснати наново останалото продължение.


Какви са вариантите?

*Снимката е примерна
lov - майстор
С пръдня боя не става. Трябва си къртене така, че да има достатъчно място за поялника.
Последна промяна от lov на вт апр 21, 2020 3:06 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Искаш в коляното да запоиш кран или на мястото на коляното да сложиш кран?
Не разбрах.
kozl - майстор
Иска в 1 см стърчаща от коляното РР тръба да завари крана. Некаква заварка ще стане. Колко ще е сигурна :?
Освен тва аз предпочитам коги има кран да има и холендер за подмяната му. А холендера предпочитам да не част от крана.
torbalan - Дървен философ
вт апр 21, 2020 3:32 pmkozl написа:
Иска в 1 см стърчаща от коляното РР тръба да завари крана...
Ако е така - с боркоронка, с диаметър малко по-голям от главата на поялника, може внимателно да се изреже каквото има там и да се направи място така, че да стане читава спойка. От там нататък - кеф ти холендри, кранове, колена и т.н.

Малко прах ще се вдигне, но и за това има чалъм.

Изображение

Някаква подобна, от кварталната железария, ме е спасявала няколко пъти вече...
9876 - помощник
вт апр 21, 2020 3:10 pmtorbalan написа:
Искаш в коляното да запоиш кран или на мястото на коляното да сложиш кран?
Не разбрах.
След коляното да ложа кран или муфа с 7-10 см тръба и след това да запоя нов кран.
9876 - помощник
вт апр 21, 2020 2:20 pmEDI написа:
И що сферичен.
отказвам се от PP-R сферичен кран и ще сложа прехпод PP-R с външна резба и после месингов сферичен кран.

Отрязаният кран е възможно най-добрият ППР крана на пазара (няма да изпадам в подробности, за да не става реклама), който изкара по-малко от 6 месеца и започна да сълзи не от спойките, а от фабричните "сгънки" около дръжката (самият ППР е дефектен - материалът).
9876 - помощник
вт апр 21, 2020 1:47 pmlov написа:
С пръдня боя не става. Трябва си къртене така, че да има достатъчно място за поялника.
Така си е, но ми се иска да не къртя, макар и това да няма как да се избяга.

Не ми се иска след коляното да направя спойка с тези 10 мм при условие, че трябва да е 20 мм. Не знам дали няма да има проблем след време (или още при пускането) при висока налягане и т.н
9876 - помощник
вт апр 21, 2020 3:32 pmkozl написа:
Иска в 1 см стърчаща от коляното РР тръба да завари крана. Некаква заварка ще стане. Колко ще е сигурна :?
Освен тва аз предпочитам коги има кран да има и холендер за подмяната му. А холендера предпочитам да не част от крана.
и мен това ме притеснява колко ще е стабилна тази заварка на 10 мм при условие, че трябва да е повече (20мм)

след тази заварка ще продължа с:

- ако махна коляното и запоя ново коляно, след него ще сложа тръба Ф32 (поне 10 см.) после ппр с външна резба, следва сферичен кран - месингов и пак ппр с външна резба и продължавам (има място след тази спойка)
- ако пробвам да запоя директно след това коляно от снимката - ще запоя муфа с прдължение тръба (поне 10 см.) и продължавам нататък ..

Тема "запояване на тръба Ф32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: