• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pipilica - майстор
hidrazin написа:
rabank написа:
... А пустите му медни клечки постоянно поакзват че това е мястото.
Що не почна с това??? Ти просто нямаш вода. Поне не и на тази дълбочина.
Бива ли голям човек, пък да вярва в Дядо Мраз? :-D
Виж дали наоколо няма друг сондаж и как стоят нещата там - дълбочина, дебит...
:partyman:
P.S. Боже, Боже, Боже ... а не съм особено вярващ... :?
Ми явно е време вече да повярваш в тия неща, те си работят въпреки че много ги отричат и не вярват в тях.
Щи дам пример пък ти ако искаш вярвай ако искаш недей, преди време взехме една нива под наем и щото беше далеч от всякакви води трябваше сонда. Викнахме бай Киро, или както му беше името не помня вече, от съседното село имаше ръчна сонда и познаваше къде има вода, обиколи цялата нива с багетите и каза е тука ще копаем, ма случи баш на не згодно място от към употреба, е кво да се прави почнахме. Извъртяхме цели 5 метра дупка и той вика стига толко пускай помпата, а тя змей 3 цола Бригс и като засмука край няма тая вода спираше само като свърши бензина, а дупката беше само 150 и без обсадна тръба, като светиш с фенерче се виждаше как извира. После тоя същия позна и изкопа тая сонда дето ползвам в момента и съм много доволен от дебита. Пък ти ако искаш вярвай.
pipilica - майстор
rabank написа:
ktamen написа:
Какъв е диаметърът на сондажа?
Сондажа е с диаметър 140 мм.
вибрационната помпа вече съм запратил в ъгъла бараката :)
Днес след 16 часа престой извадих само два литра, което е умопомрачително зле.
Учудването ми идва от там, че когато промивахме с Еърлифта всички ми казваха че вода явно има защото след като спрем да му подаваме воден стълб (да му наливаме вода отгоре) на Еърлифта, той продължаваше да хвърля още около 15 - 20 минути и накрая пак оставаха около 7 м воден стълб.

Не мога да разбера защо в единия случай уж има а в другия е трагедия. А пустите му медни клечки постоянно поакзват че това е мястото.
Я дай малко повечко инфо каква е дълбочината до дъното след като точите еърлифта и каква е в момента, може да се наложи не 2 часа ми цял ден да вадите с тая пущина и на всеки час два да го смъквате на дъното, може да сте прокопали пясъчен нанос и да се смъква докато се оформи круша или както му викаха на подземния обем. Може да се наложи с гърне да копнете още малко, да извадите от пясъка.
hidrazin - майстор
Боже, Боже, Боже ... Още един...
pipilica написа:
...Ми явно е време вече да повярваш в тия неща, те си работят въпреки че много ги отричат и не вярват в тях...
Тези неща НЕ РАБОТЯТ.
Примера ти нищо не доказва. Ама всеки има право да си вярва в Дядо Мраз... :-D
:partyman:
pipilica написа:
Я дай малко повечко инфо каква е дълбочината до дъното след като точите еърлифта и каква е в момента, може да се наложи не 2 часа ми цял ден да вадите с тая пущина и на всеки час два да го смъквате на дъното, може да сте прокопали пясъчен нанос и да се смъква докато се оформи круша или както му викаха на подземния обем. Може да се наложи с гърне да копнете още малко, да извадите от пясъка.
Благодаря за обратната връзка.
дъното е на 38,5м а сега съм позиционирал помпата един метър нагоре от дъното. От 28 мия метър надолу е камък с изключение на две три места където сондата утихваше при копаенето и слизаще сравнително лесно надолу.
Ако това което ми обясняваш излезе вярно ще е най-приятнята новина от седмица насам :) .
И двата пъти когато точихме с еърлифта, той беше все на дъното. Отдолу кал нямам защото съм на камък и се усеща как еърлифта удря на твърдо. ОБАЧЕ ...
Според гледача с пръчките съм в пресечна тока на две каверни (или както се казва на мястото където се движи водата). Според него едната е на около 26-29 м а другата на 33-34. Имам сериозното усещане (или така ми се иска :wink: ) че горната си е запушена а ние с еърлифта само долу продухваме и то само за по два часа. Но майсторите ме убеждаваха че като седи еърлифта на дъното, така продухвал и горните каверни ??
Това което казваш за пяъчен нанос ми струва много много вероятно. Пясъка който излиза с помпата е уникално ситен. Даже нямам сравнение. Толкова ситен пясък съм виждал само на Побитите камъни. Солта е по едра. Така че вероятнотноста да е пясъчен нанос е май голяма.
Само се чудя как да променям положението на еърлифта за да направя тая "круша", защото той като поработи 30-40 мин и водата се поизбистря и майсторите естествено искат да си ходят :) .

Поздрави
pipilica - майстор
Я пак да мислим, казваш че и двата пъти като си пускал еърлифта удря на камък в дъното нали, после на два пъти помпата ти е засядала в пясък, е значи се смъква от някъде.
Тва къде се развива действието, мое да има колеги със сонди в района и да помогнат с данни за техните сонди.
pipilica написа:
колеги със сонди в района
Местността е Сълзица над квартал Възраждане, Варна.

Сега да споделя още малко инфо. Снощи ходих да пусна помпата след близо 36 часа, но .... ядец. само изпръска малко водица и толкова.
Помислих че помпата може да се е позадръстила от пясък и започнах да наливам вода от един бидон. После пуснах помпата и тя си работеше а изпомпената вода връщах в същия бидон. Така че явно тя си работи. Вече да започвам да си мисля лоши работи :) , че или сондажа ми е просто сух и това с еърлифта (че вади до 25 мин вода на тласъци) е някаква илюзия или водата си отива някъде (намерила си е къде да изтече).
Ще почакам малко и ще помисля. Ако имате хрумвания и съвети съм на линия.

Другата седмица пак ще извикам човека-радиестезист, да видя дали отново ще засече вода на същото място.

Благодаря и спорна.
ktamen - специалист
rabank написа:
човека-радиестезист,
Въпросният човек, очевидно никаква работа не върши, ама блажени са вярващите.
rabank , би ли споделил има ли развитие по твоя проблем със сондажа? Имам абсолютно същия проблем със сондаж 60м в Акчелар, Варна
, и аз като теб ползвах първо вибрационна, после купих винтова от Електромаш. Първата изкара 3-4 дни, втората ..... 15 мин.
hidrazin - майстор
Къв проблем? Ти просто нямаш вода. Поне на това място.
И да си имал някаква вода, си и видял сметката с вибрационната помпа.
Ще дадеш пари за 60 метра сондаж и после ще го унищожиш с вибрационен евтинджос. Ако въобще е имало вода де.
За мен, ако вода няма до 25-30 метра, забравяш за идеята.
И никакви багетисти!!! Ако ви попадне багетист, взимате му багетите и му ги навирате в онова тъмно и влажно място!
Има си други начини за откриване на вода - правилни и сигурни. Обаче не са съвсем евтини ...
Всеки да си смята дали ще прави швейцарско сирене и ще плаща нахалост, или иска вода.
:partyman:
Чираче - майстор
Да използвам темата, и да попитам знаещите.
И аз съм на тема пробиване на сондаж. Но вече се замислям за положителен край. В съседни дворове има сондажи на около 20-25 м. И имат вода.
Гледах как пробиват и продухват сондаж в съседен двор. За пробиването е ясно. Но как точно работи тоя еърлифт, на какъв принцип? Подават въздух от един компресор в дупката, и водата излиза от един маркуч на тласъци. На принципа на ежектор ли работи? И как се определя дебита на сондажа? И нивото на водата в сондажа?

Признавам, че до момента не съм задълбавал по тоя въпрос. Но сега ми се налага, за това питам.
Ще се радвам, ако някой ме осветли по въпроса. Ще е полезно и за останалите.

Иначе, и аз съм скептичен към багетите. Тоя със сондата идва при мен, разхожда се из двора с две медни пръчки, сложени в отделни празни пластмасови бутилки. Където му се кръстосаха пръчките, свива единия крак :lol: , и дава гаранция за дълбочината на водата. :? Мистерия!!!! Логичното ми съзнание отказва да го приеме за реалност.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Сондаж-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: