• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Krass - майстор
Дойде един с "вълшебните багети" и каза, че само на едно определено място имам 0,75л в секунда. Аз обаче си направих сондажа, където ми е удобно, и сега имам 3л./сек. :lol:
schuldiner - майстор
пон юли 27, 2020 9:54 amhidrazin написа:
Някой да ми покаже такъв с пръчки дето ще поеме гаранция и ще плати разходите ако не излезе вода... :lol:
Едно от нещата които действително работят е георадарът.
Но не всеки може да си го позволи и много зависи колко е добър операторът който работи с него.
:partyman:
Вече сме го коментирали, но да припомня: поне във Варненско, до към 2000-2005-та тези с багетите само така работеха - - ако не излезе вода, нищо не плащаш. Та, вярвам-не вярвам, 'къв му е келепира да отвори 10 м кладенец за без пари?
Сега ако ми искат кинти за "засичане", няма да се съглася. За безплатно ще си помисля, ама добре ще си помисля, че копането от мен...

ПП Имам далечен братовчед, дето търси и с георадар, и с багети. Според човека вади едното или другото. Ама за себе си натаманява показанията на машината по пръчките. Щото след метър-два георадарът вижда грънци, ама образно казано.
hidrazin - майстор
пон юли 27, 2020 10:01 pmschuldiner написа:
Имам далечен братовчед, дето търси и с георадар, и с багети. Според човека вади едното или другото. Ама за себе си натаманява показанията на машината по пръчките. Щото след метър-два георадарът вижда грънци, ама образно казано.
Аха. Значи братчедът дал едни 50-100 000 за георадар ама натъманява по багети??? :lol: :lol: :lol:
Не случайно написах:
зависи колко е добър операторът който работи с него
1.Георадарите у нас достъпни да търсиш де е водата у двора се броят на пръсти. Достъпни само ако може да си ги позволиш финансово.
Силно се съмнявам че въпросния братчед е един от тези пръсти.
2.Ако има георадар то или не може да работи с него или въобще не е георадар.
3.Изключваме всякакви багети. Те "работят" само при полуграмотни хора...
:partyman:
P.S. Простотията и неграмотността у нас придобива застрашителни размери!!!
schuldiner - майстор
hidrazin, по принцип съм съгласен, ако не ставаше дума за безброй доказателства, че работят пръчките. Аз просто не мога да пренебрегна резултатите, не че не искам да видя логичното обяснение. Нали разбираш - задача-логика-резултат-проверка, ама логичната част липсва.
Човекът се пенсионира, беше инж. от старите. Машинката - служебна от ВиК, може и ментак да е била. Точно за натъманяване на показанията при очевиден положителен резултат сме говорили. Ами няма логична или поне горе-долу научна система за отчитането им. Т.е. чрез стъкмяване на "проверка на решението" се опитвахме да систематизираме решения според данните - ядец. Тези обучените, дето правят грешка 30% и повече процента от случаите лъжат, че разбират точно както лъжебагетистите. Човешко е.
kr1100 - майстор
колкото и да е скептичен хидрата при мен е проработило това с багетите. Баща ми л. му пръст вика 1 тогава възрастен човек. Обикаля, обикаля и каза тука. Това беше 1981или2 г. Започнахме копаенето. До грубо 1,8м глинетс почва надолу пясък с баластра /едри речни камъни/.Копахме по-малко и пускахме бетонни пръстени озлято от зивадения пясък , филц и цимент. Като излезе водата - с 3 помпи 1 ".Като засмуче някоя помпа въздух о пясък от загрребването водата се вдига нагоре и съответно катерене по стълбата защото ми прелива студена вода през гумения гащеризон.Та така до 8,5м дълбочина. 1984 г на 1,5 м от кладенеца засяхме смокиня - корените работят надолу - преди 15-18г слизах да го чистя - бяха пробили м/у пръстените на под 4,5м дълбочина - крехки нежни бели коренчета като паяджина.

В събота 7 часа и половина поливане на дръвцата почти без спиране на помпата / е за по 4-5 мин за преместване на 3 пъти на маркучи 1 "/
янко - специалист
Здравейте,някой успя ли да реши проблема със ситния пясък?Сондата ми беше 22-23м,но излизаше много фин пясък,чистих я няколко пъти с вода от чешмата и помпа,но ефекта винаги беше краткотраен(за последните4-5г),последно извади не повече от 20л,и я засипах.Сондъорите не чистиха нищо,пуснаха тръбите и казаха да точим водата да се отпуши хубаво.То е ясно че ние сме я скопосали с вибрационна помпа,но над 10г нямаше проблем,купих винтова но тя работи 2 дена и се износи винта.Сега ми се върти идеята пак да я разчистя,но не знам ако я чистя с еърлифт дали ще се оттърва от пясъка.Сондата е точно до къщата,това проблем ли е?
шоп - майстор
чет авг 27, 2020 3:44 pmянко написа:
Сондата е точно до къщата,това проблем ли е?
Зависи колко пясък вадиш:-)
янко - специалист
Не знам колко пясък е излязъл,но водата винаги жълтееше,много гаден жълт пясък,такъв има на побитите камъни,за винтовата помпа не съм много сигурен,но май единия път чистих с нея
MamaMy - майстор
Ако вадите много пясък, аз го купувам пакетиран по 20 кг за лев. Става бизнес от това. :)
янко - специалист
Естествено това си е български форум
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Сондаж-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: