• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
masterrichi - специалист
Темата ще стане много интересна и ще я доведа докрай,явно ще се наложи да бия втори сондаж ,но вече няма да правя предишната грешка и ще събера доста съвети и ако съвпадът мненията тогава ще копая.И ще докладвам резултата със снимков материал та други да не правят моята грешка.
filmatoplo - майстор
Има ли раздвижване в положителна посока :?
masterrichi - специалист
Мисля че ще има,вчера мина и последния експерт да си каже мнението.Вече докарах 6 човека да ми търсят вода и на 5 от тях мнението им съвпадна и се оказа че съм избягал с около 80 см.от правилния дамар,на около 18м.дълбочина ми казаха всичките.Мисля вариант да пусна една пресовка 400гр.тротилов еквивалент на 20 тия метър.и да разширя за да мога да се доближа до правилния дамар.И ще пиша за резултата даже и ще направя клипче.
Последна промяна от masterrichi на пет юли 02, 2010 3:34 pm, променено общо 1 път.
shishkov78 - специалист
Тротил-клипче-на мен лично ще ми е много интересно.Успех :-D
Просто вземи 1 малка помпа на първо време китаЙска вибрациона
сложи една автоматика да включва помпата на 1 метър и да я изключва на 40см 1 реле за време да и дава 15 мин почивка на всеки час работа и помпиш така 3-4 месеца и работата ще се оправи с маруча имаш разходи за 250 лева
masterrichi - специалист
При мен не става този вариянт,щото нямам още ток и вибрационните помпи не са за препоръчване за сондажи.
masterrichi - специалист
Гръмнах го с 2 пресовки наведнъж,сега остава да го почистя и ще видя дали съм пробил дамара.Ето и клипчето http://vbox7.com/play:3faa11a8
shishkov78 - специалист
:klatsch: Браво!Дано да има и ефект.
masterrichi - специалист
Здравейте отново ,след успешното взривяване с 830 грама тротил,пуснат на 18 тия метър,дълбочината на сондажа стана от 30м на 13 м.Някой можели да помогне със съвет с какво мога да го изчистя,пълен е с чакъл с дебелина 5-15мм.С копресор ми отказаха,върти ми се една идея да пробвам с мощна помпа и със силна струя вода да изхвъря чакъла като вкарвам твърд маркуч навътре.Приемам всякави идей,не ми се погребва сондаж за 3000 лв.
hygro - майстор
Човече, съжалявам, но след "нежната" ти интервенция на този сондаж съвети май вече не му трябват, а заупокойна молитва...

За новия сондаж викни специалист, а не някакви фокусници с багети. Заподозрях от клипа, че е слабо вероятно в този район да има някакви "дамари", но това трябва да се види на място. На тези дето с шублер ти сочат "те тука е, на 80 санта", хич не обръщай внимание...

Звъня ли на Пейо? Ако не си, опитай, може и да ти направи сондаж... Ако може...

Българска Геоложка Компания
пл. "Освобождение" №7, ет. 5, ст. 508
п.к. 456
Ямбол, 8600

тел.: (046) 666971
тел./факс: (046) 663706
bgc@dianacable.net
http://www.bgc.hit.bg/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Сондаж-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: