• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Antonii - майстор
На винтова помпа разхода може да се ограничи с кран на входа, но нетрябва да остава без разход през нея.
KingLin - майстор
Не съм я разопаковал още, но не мисля, че мога да и огранича входа на потопяемата сондажна помпа. Явно ще се правя на пионер, макар че сигурно и преди мен други хора са правили подобни глупости :lol:
Здравейте,реших да сондирам за вода на село, понеже в селото има две изворни чешми на 100метра от нас. Един маж от село ми каза че водата била плитко на 70см и минавала под къщата. Което не ми се вярва много защото къщата е на 100 години и толкова плитко да е водата и да минава под къщата тя щеше да падне до сега. Викнах един човек да замери с две медни пръчки и ми показа къде е на 15метра от къщата. Ако почна да копая и излезе вода ще има ли проблем за къщата?
hidrazin - майстор
нед юли 26, 2020 4:54 pmstefan99 написа:
... да замери с две медни пръчки и ми показа къде ...
Показал ти е грънци. Кажи му да си навре медните пръчки на някое тъмно място...
Ще копаеш какво? Кладенец? Или ще биеш сонда?
:partyman:
нед юли 26, 2020 5:34 pmhidrazin написа:
нед юли 26, 2020 4:54 pmstefan99 написа:
... да замери с две медни пръчки и ми показа къде ...
Показал ти е грънци. Кажи му да си навре медните пръчки на някое тъмно място...
Ще копаеш какво? Кладенец? Или ще биеш сонда?
:partyman:
Сонда.
sstefanov - майстор
На мен пък с пръчките ми познаха и дълбочината и дебита за сондажа много точно (наоколо няма кладенци), въпреки скептичното ми отношение.
hidrazin - майстор
нед юли 26, 2020 11:08 pmsstefanov написа:
На мен пък с пръчките ми познаха и дълбочината и дебита за сондажа много точно ...
Таратанци ... и те така.
:partyman:
sstefanov - майстор
Ти си знаеш, аз 3 години си поливам охолно...
Antonii - майстор
Карти на подпочвени води, като дълбочина и очаквани дебити има в министерството на околната среда и водите. Правени са още по времето на соца от БАН.
Отивате, плащате си и може да видите за дадения регион съответната карта.
Такива карти има и за минералните води, даже са и с химичния състав на водата. Но хим. състава е актуален към момента на съставянето на картата.
Виждал съм ги наживо по един проект по който работех, но таксата небеше никак ниска (от порядъка на няколко стотин лева преди 10-тина години).
Добре, че се поемаше от фирмата.
Иначе тези пръти, при едни работят, при други не баш. Поне при хората които знам успеваемостта е 50 на 50.
hidrazin - майстор
Успеваемостта е като да хвърлиш стинка или да отидеш на врачка.
Някой да ми покаже такъв с пръчки дето ще поеме гаранция и ще плати разходите ако не излезе вода... :lol:
Едно от нещата които действително работят е георадарът.
Но не всеки може да си го позволи и много зависи колко е добър операторът който работи с него.
:partyman:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Сондаж-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: