• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
leo^^ - специалист
Моля Ви кажете какъв водомер да взема - немски, български, марка? Кои са по надеждни?
pet.kan - специалист
аз съм със сух немски и съм много доволен
за 5 куб.м водомер цената е около 30 лв
само гледай метрологичната заверка да е от тази година - да не губиш от валидността
LazarGanev - "Велик майстор"
Немските са без холендри, затова са по-евтини. Става за подмяна, ама ако слагаш за първи път трябва да купуваш и холендри. Иначе всичките са надеждни.
dragozow - майстор
То май няма много значение щом на 5 години искат за замерване цената им като нови. У нас наскоро смениха и двата. На тях пише Zenner, сухи са. Струваха към 100 кинта с монтажа и демонтажа на старите, заверени са защото ги монтира Софийска вода и ми спестиха разходки по гишета. Има и малко по-евтини и може да си ги монтираш ти, като ги занесеш да ги замерят и платиш може да спестиш 10 лева.
DEYCHEV - специалист
какво е сух водомер и по надежден ли е от мокрия?
LazarGanev - "Велик майстор"
Мокрия се монтира само хоризонтален. За апартаменти се ползват обкновено сухи, а за монтаж в шахта на двора - мокри.
DEYCHEV - специалист
"сух" идва от това че ще е на сухо и няма да го мокри вода от вън ли? питам защото ми се прецака водомера и ще трябва да купувам. при мен в апартамента е така че водомера се мокри отвън с вода - сух или мокър трябва да взема
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе вземай сух - това няма отношение към влагата наоколо. При мокрия стрелките и циферблата се обливат с вода, затова се казва "мокър"
hakama - специалист
Налага се да сменим старите Беласица (95г) , според мен няма смисъл да ги тестваме, но тук прочетох, че до 2-3г ще ни задължат да са с дистанционно отчитане?! Има ли някаква яснота по темата?

Сега се чудим да рискуваме ли да ги тестваме (4брх8лв) и да не излязат годни (или някои само) или да дам направо 4х~30лв за нови?

Тези, с възможност за поставяне на приставката за дист. отчитане - намерих, но са сухи (немски по 27лв '12? Някой спомена, че сухите не са били много добри?
Последно - какви водомери ще препоръчате?
27лв 1/2 (без хол.) ми се струва добра цена.

Филтър за него отделно ли се предлага - на холендера ли се поставя?
ПП: Беласица, не правили такива с приставка.
  • 1
  • 2

Тема "Марка водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: