• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Krass - майстор
пон окт 31, 2022 5:07 pmkrasi92 написа:
От 7и 90 с гаранция
:lol: А дебитът?
krasi92 - майстор
Не моа та разбера що се хилиш малки полуадашко. Помпата си смучи от бунара и захранва три етажа. Да се чете три домакинства и се справя без оплакваня. Все пак съм посочил най мощната възможна в магазина. За дебита прати един дебитомер и ще го премерим ако ти е зор. За мен това е перфектният избор. Слагаш и забравяш. То си работи и ти си щастлив. На третата година мое да провериш плондира да не е спаднал. А да не забрава и вградения филтър се чисти га се сетиш щото е гоуем и мое да сбира много. И те така. А дай ти некоя идея за хидрофор
gogyto - специалист
Добре изглежда. Не доуточних, че ще се ползва на първия етаж само на 10м от кладенеца...
Krass - майстор
Адаш, не се засягай, но мощността няма никакво значение за дебита, ако водата ти е на 7и 90 м. Искам да видя центробежна помпа, която вади вода от такава дълбочина. Ако при теб се получава, това означава, че водата е по-плитко.
krasi92 - майстор
Адаш помпата съм я показал по назад. Зелена е и не ме интересува дали бяга към или от центъра. Дебита има мнооого общо с мощноста. Със 600 вата едва ли ще окъпеш две булки едновременно.Не се обиждам ни най малко. Между смукателя и помпата си е 8 метра. Помпата е в мазе на 6 метра в страни от бунара и беше на кантар дали ще сваляме и нивото на мазето за да работи. Е не копахме в мазето. Ако погледнеш книжката на продукта всичко си отговаря на написаното.
шоп - майстор
чет ное 03, 2022 8:12 pmkrasi92 написа:
Между смукателя и помпата си е 8 метра.
Това не е толкова важно. Може и 20 м да е дълга смукателната линия. Важното е перпендикулярното разтояние от остта на помпата до динамичното ниво на водното огледало.

Моят самоделен хидрофор е една икономична помпичка Wilo Hi peri 1-4 и захранва 3 домакинства.
krasi92 - майстор
точно 8 метра си е разликата в надморската височина между смукателя и помпен.
kozl - майстор
чет ное 03, 2022 8:12 pmkrasi92 написа:
Между смукателя и помпата си е 8 метра.
krasi92 написа:
точно 8 метра си е разликата в надморската височина между смукателя и помпен.
шоп написа:
Това не е толкова важно. Може и 20 м да е дълга смукателната линия. Важното е перпендикулярното разтояние от остта на помпата до динамичното ниво на водното огледало.
Краси, пак ще се чудиш, защо те репликирам, но ти разбра ли що написа Шопа?
Ако допусна, че водното ниво и смукателя са на едно ниво - системата е неработеща, защото ще се налапа с въздух.
gogyto е писал водно ниво 6 метра, от къде не е упоменал, но вероятно от хоризонта на оста на помпата (предполагам). Дълбочина на водата до дъното, вероятно 2 метра. Ако в кладенеца има дебит по-голям от консумирания водното ниво няма да спада и да се понижава към дълбочината на смукателя, спуснат на 8м и смукателната височина ще си е все 6 м и хидрофора с помпа отгоре е уместен. Но ако водното ниво спада, то в някакъв момент ще се получи скъсване на струята и кавитация. Но пък от гледна точка за водоизточника, може да е препоръчително да се източва до някакво ниво, при което решението с хидрофор на сухо ще е удачно и ще трябва да се добави защита за стоп при НН в кладенеца.
gogyto - специалист
Явно на проба-грешка ще е , вземах Лео-то понеже ми го похвалиха. Има автоматична защита при липса на вода и други темподобни защити.....надявам се тези дни да пробвам, ще изкопая шахта за него, при което ще намаля и разтоянието до горния праг на водата към 5.5м.
Та ще видим!

Гаранция юрид. лица: 1 година
ХАРАКТЕРИСТИКА:
Мини хидрофорна система, напълно автоматизирана, с термозащита
Автоматична помпа за вода LEO APSm 75АT има мощност 750 W, дебит 45 л./мин. и напор 50 м. Поддържа 2.0 сек. забавяне след включване с цел предотвратяването на токов удар. Автоматично спира след 6 мин. ако остане без вода. Има и автоматичен рестарт за 6.0 мин. - за проверка дали има вода след като помпата не е работила (поради липса на вода) 10 мин. Ако водата е дошла помпата стартира нормално, ако все още няма вода - помпата ще се рестартира автоматично на всеки 2 часа за проверка. Ако водата дойде в итервала от 2 ч. между включванията и операторът иска да я ползва веднага - трябва да я рестартира. Поддържа и автоматично включване за 10.0 сек. на всеки 10 ч. - предпазващ от блокаж на помпата, ако не е работила продължително време.

Технически параметри:

Захранване: 220 V/ 50 Hz - термозащита
Мощност: 750 W
Напор: 50 м
Дебит: 45 л/мин
Входящ отвор: 1"
Изходящ отвор: 1"
Смукателна дълбочина: 8 м - самозасмукваща
Максимална температура на водата: до + 60°С
Кабел: 0.30 м
Тегло: 14 кг

Изображение
Slavov99 - специалист
Здравейте! В момента изграждам водопроводна инсталация на еднофамилна къща. Водоснабдяването ще е от сондаж, с не особено голям дебит. От сондажната помпа ще се пълни вкопан резервоар. Чудя се как да изградя връзката резервоар-къща. За момента гледам два варианта на грундфос - Scala 2 и SBA. До колкото съм събрал мнения ако взема Скала е хубаво да изградя шахта, до резервоара, където да я монтирам(SBA е потопяема и няма тази нужда) При SBA ме притеснява, че автоматиката вкл помпата при налягане по-ниско от 2,2 бар, което при около 20 м тръби и 5 метра денивелация ми се вижда малко.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Избор на хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: