• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Помпите бяха SQE, a управлението им е CU300.
Но цените са високи :prayer:
Slavov99 - специалист
пон май 08, 2023 9:43 amLazarGanev написа:
Скала 2 е сметната точно за едно жилище, че и със запас, няма смисъл от преоткриване на топлата вода. Разстояние 20м по хоризонтала е нищо, при положение, че помпата смуче от 9м вертикал. С променливи обороти, икономична, комфортна. Колко е денивелацията между нивото на водата в резервоара и мястото на помпата (маза, гараж...)?
Тук имам два варианта на изпълнение:
-помпата е в техническото - разлика височина около 5. Този вариант е по-нежелания от мен. Влизането на водата е въздушно и трябва да имам още една изходна линия за външна чешма/ гараж и др;
-вариант две: монтирам Скалата в шахтата на сондажа. В този случай резервоара ще е по-високо( парцела е с денивелация). Всички останали казуси изчезват. Тук въпросът е подходяща ли е скалата за такъв монтаж? От различни места получавам различни отговори. Поради това се загледах в потопяем вариант помпа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не разбирам защо трябва да е въздушно, а не подземно, след като е основен водоизточник, зимата какво ще правиш, като замръзне? В шахта в земята и аз не бих препоръчал, ако съществува варианта с техническото помещение, заради влагата в шахтата. А на потапящата помпа откъде ще минат тръби и кабели - през люка на резервоара ли? Вижда ми се аматьорско и временно решение, а на тебе ти основно захранване.
Slavov99 - специалист
пон май 08, 2023 12:56 pmLazarGanev написа:
Не разбирам защо трябва да е въздушно, а не подземно, след като е основен водоизточник, зимата какво ще правиш, като замръзне? В шахта в земята и аз не бих препоръчал, ако съществува варианта с техническото помещение, заради влагата в шахтата. А на потапящата помпа откъде ще минат тръби и кабели - през люка на резервоара ли? Вижда ми се аматьорско и временно решение, а на тебе ти основно захранване.
Въздушно е защото цялата къща е повдигната от терена. Влагата е точно нещото което ме притеснява и мен при монтаж в шахта. Относно кабели и тръби към резервоара, не разбрах какъв е проблема да влязат през люка, в смисъл на резервоара в основата на люка има места за разпробиване с корона, които мислех да ползвам.

По проект захранването на къщата е със сондажна помпа и разширителен съд 200л, но поради малък дебит на сондажа ми препоръчаха да ползвам буферен резервоар, който промени системата и ме вкара в текущата чуденка.
LazarGanev - "Велик майстор"
А какъв проблема резервоарът да е в къщата, а не подземен - един кубик резервоар няма да заеме толкова място, дори и половин кубик те устройва. И тогава всичко ще си е както по проект, само че с добавен хидрофор в къщата. Аз пак не разбрах за въздушното захранване - по проект така ли е предвидено?
Slavov99 - специалист
пон май 08, 2023 3:39 pmLazarGanev написа:
А какъв проблема резервоарът да е в къщата, а не подземен - един кубик резервоар няма да заеме толкова място, дори и половин кубик те устройва. И тогава всичко ще си е както по проект, само че с добавен хидрофор в къщата. Аз пак не разбрах за въздушното захранване - по проект така ли е предвидено?
Ами имам купен 5 куб резервоар, който мисля да комбинирам за захранване на къщата и поливане. Не искам да слагам в техническото втори резервоар, поради това, че имам вече по-голям и съм ограничен от към място вътре. По проект е така влизането, чисто физически няма как да е по друг начин. Ако сложа по-малък съд в къщата, то ще ми трябва още една помпа за поливане.
Slavov99 - специалист
Все повече клоня към Скала2. Допустимо ли е подобен монтаж на тръбопровода. Дължина по около 10 м надолу и 10 м нагоре. Надолу е около -3,5м, нагоре около +5м до помпата. Допустимо ли е помпата да инсталирана над нивото на определени консуматори?

Прикачен файл

IMG_4230.jpeg
LazarGanev - "Велик майстор"
Допустимо е, разбира се. Големия резервоар може да си го оставиш за поливане с една помпичка за 50-60лв, а вътре да сложиш половин кубик за Скалата. Разбира се, че няма да има проблем и от външния да засмуква Скалата, въпрос на преценка
Здравейте

Имам проблем купих помпа 800w 45м в.с.
Ще се ползва за капково 40метра ми е дължината на терена,но помпата не вдига повече от 1.8 бара и не стига до края.Дайте ми съвет др помпа по-мощна ли ми трябва.
Също тази помпа ми работи на 1.8 не иска повече да вдигне🙄
шоп - майстор
чет юни 15, 2023 8:39 pmМариоМинчев написа:
Здравейте

Имам проблем купих помпа 800w 45м в.с.
Ще се ползва за капково 40метра ми е дължината на терена,но помпата не вдига повече от 1.8 бара и не стига до края.Дайте ми съвет др помпа по-мощна ли ми трябва.
Също тази помпа ми работи на 1.8 не иска повече да вдигне🙄
Гледай Q/H характеристиката

Тази твоя помпа може да прави 4,5 бара, но при 0 л/м дебит.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Избор на хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: