• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sunrider - напреднал
8 куб.м шахта с изолации, български съд за вода - 360 лв, потапяща помпа Pedrolo - 340 лв., 80 лт хидрофорен съд - 200 лв, пресостат и др.дреболии. Това е системата.
Прикачен файл:
Hidrofor.jpg
thistov - помощник
zliabili написа:
Да се включа и аз с едно питане. Имам стара (над 30-40г) тръба 1 1/4 или 1 1/2, стърчаща в двора. Много години не беше ползвана. И преди около 3г я свързах с китайски хидрофор Ferros Tool. Резултатът не е много задоволяващ, тъй като не вадеше много вода, но стигаше за поливане на градината. Имах идея да правя термопомпа и бях измерил, че вади около 1.3м3/ч, но това е стара история. Китайската помпа изпуши и реших да си купя нещо по надеждно, тъй като малкия дебит се дължеше според мен на слабата китайска помпа, а пък исках освен за градината да си правя и напоителна система за тревата и евентуално да захраня и къщата с резервен източнок на вода.Затова взех Wilo wj 203. Свързах я към балона и пресостата от стария хидрофор и за съжаление пак недостатъчен дебит. Имам чувството, че смуче много въздух и тая сонда не е добра. Пращам снимка с новата помпа, на която дават над 4м3/ч дебит. Това лято искам това нещо и аз да го вкарам на 2м под земята и да не го свалям всяка зима.
Изображение
Здравейте,
имам идея е да заменя съществуваща помпа ( 30 годишна) със хидрофор във вилно място , така че да не се налага всеки път да се обезвъздушава системата, а и да е по удобно за работа. Използва се главно за поливане.

В момента положението е следното: тръба в земята 1 1/4" , като водата е на 3- 4 метра от повърхността , има ръчна помпа и електрическа стара помпа.
Мисля да изкопая шахта в която да влезе хидрофора а смукателният маркуч да влезе в сегашната тръба (ако не влезе 1 цол,видях че има 3/4 ).

В практикер са пуснали за 250 лв
Hauswasserwerk HWW 1200/25 - 1200 вата и 4300 литра/час
Изображение

Моля за съвети .
1. Дали избрания хидрофор става. Не искам да влагам повече от 300 лв.
2. Необходимо ли е смукателния маркуч да има възвратен клапан
3. Помпата има защита от прегряване, мислите ли че има нужда от Защита от работа на сухо.
Така,
Опитах да монтирам хидрофора , но първоначалната идея за смукателен маркуч в старата тръба не стана и се минава на варианта, които е направил колегата на картинката.

Хидрофора има женски 1 цолов отвор, същия е и на тръбата в земята .
Явно ми трябва някакав маркуч или тръба в двата края с мъжки фитинги

Като гледах има много варианти - какво ще препоръчте .

1. Вариант маркуч 1 цол + 2 щуцера
2. Полипропиленови тръби ( нямам поялник )
3. Полиетиленови тръби и фитинги
thistov - помощник
Някъде четох, че полиетиленовите фитинги засмуквали въздух и не били добре за засмукване , а под налягане се държали отлично

Междувременно видях и един друг вариант:
Анти-вибрационна гъвкава връзка TFM 60
Предназначена за свръзване на хидрофорни помпи към изградена водопроводна инсталация. Предпазва от повреда входа и изхода на помпите от вибрации.
Връзката е с мъжки и женски накрайник (холендар)
С нипел 1 цол връзката се преобразува :
мъжка /мъжка
С муфа 1 цол връзката се преобразува :
женска /женска
Резба 1 цол (33,3мм)
Дължина 600 мм
Работно налягане 6 bara
Само не е ясно маркуча с какъв размер е..

Освен това май е добре да има холендър( за по лесно монтиране),защото мисля есенно време да махам хидрофора и напролет да го връщам .
MamaMy - майстор
thistov написа:
Някъде четох, че полиетиленовите фитинги засмуквали въздух и не били добре за засмукване , а под налягане се държали отлично
Ставаше дума за бързите кликащи връзки, а не за полиетиленовите фитинги. Те са добра система.
dragozow - майстор
Има смукателни маркучи, на цол струва под 3 лв на метър, гъвкав е и може да го навиеш:
Изображение
thistov - помощник
dragozow написа:
Има смукателни маркучи, на цол струва под 3 лв на метър, гъвкав е и може да го навиеш:
Изображение
Благодаря, знам ги, но в който и от големите магазини в Софиа да ида, има проблеми с накрайниците към и след помпата.
Иначе и аз си мислех да ползвам такъв мъркуч , като съм гледал щуцери само в интернет.
Например този :
Изображение
Щуцер за маркуч месинг M 1”x30 mm
http://www.water-technic.com/shtutser-z ... -mm-p1015/

Но фирмата е в бургас, а по интернет нещо не мога да преценя дали ще стане.

А в един магазин питах за полоетиленови фитинги с тръба - излизаше само 5 лв.
Моще би, като начало ще пробвам с тях въпреки, че са малко големи като размер :)
stiv1961 - майстор
Малко скъпичък ще ти излезе този щузер- цена 4 лв., доставка- 7 лв. Търси вариант- стругар.
dragozow - майстор
И стругара няма да вземе по-малко. Има такива щуцери, но не знаеш къде да търсиш в София. Иначе съм виждал в Хускварна на Андрей Ляпчев.
stiv1961 - майстор
Току що идвам от отсрещната железария- поцинкован щуцер 1 цол- 2.70 лв.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Избор на хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: