• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
thistov - помощник
thistov написа:
hidrazin написа:
и дебита си е както го дават - 4000 литра в минута
И каква е тая ламя, ако не е тайна? :lol:
Дали смуче въздух ще разбереш лесно - потопи изходната тръба в един бидон с вода и пусни помпата.
Ако смуче въздух ще има мехурчета. Ако няма, то проблема ти е в сондажа. не е разработен добре или
ако не е ползван години се е затлачил. Не знам и особеностите на терена ти.
:partyman:
Става дума за еи такава помпа
Hauswasserwerk HWW 1200/25 - 1200 вата и 4300 литра/час
Изображение

като е вързано по тоя начин - взел съм снимката от съфорумник
Изображение

Като тегли вода от сондажа има видимо въздух , дори се усеща едно биене ,а имам един прозрачен смукателен маркуч където се вижда идеално и е около 30 % пълен с въздух.

Когато тегли не от сондажа,а от едно басейнче ( с 4000 литра час - 1.1 литра в сек ) , като че ли също има съвсем малки мехурчета, но може да е някакъв въздух останал в маркуча.

А със старата помпа си вадеше от сондажа със 1 л в сек , не би трябвало да е от сондажа.
Остава да е все пак от връзките. Освен да направя всички връзки наново , но не знам как да ги тествам .
Дали и моя сондаж е за промиване ??
Направих всички връзки наново. 100 % не засмуква въздух от тях.
Пробвах да сложа един смукателен маркуч в сондата (траба цол и половина) но както и преди изкара малко вода , засмуче въздух, и така влиза в цикъл - 5 се кунди вода, 5 секунди въздух или нещо подобно .
После пробвах да вкарам смукателниа маркуч малко по надолу и положението е малко по добре - изкарва повече вода , но водата е мътна .
Това ме води до мисълта че сондата смуче вода само от най горния си край , а по надолу или е затлачена или никога не е разработвана , защото досега е ползвана без смукателен маркуч , а директно помпата към сондата.

Питането ми е дали да се мъча да пусна един по дълъг смукателен маркуч до самото дъно (сегашния се оказа къс и не стига до дъното ), и да изпомпвам матилката докато се отпуши сондажа . В същност ще пробвам , но дали ще се получи е отделен въпрос.

Забележка:Сондажа е на поне 30 години
batececo - помощник
Здравейте,

За да не пускам нова тема, ще попитам тук:

Специално за хидрофор (Обикновен хидрофор - ползва се за къща, купен от Баумакс за около 270 лв) ми трябва клапан, който изключва тока когато налягането на входа падне под 1 атмосфера. Моля ви да препоръчате от къде може да се купи такъв клапан.

Значи самия хидрофор си има обратния клапан - включва тока като спаднне налягането на изхода - развиваш чешмата - пада налягането - включва хидрофора и водата тече здраво :)

Проблема е като спре водата и почва безкайно циклене - казаха ми да търся клапан, който изключва тока когато налягането на входа падне под 1 атмосфера.

Благодаря предварително
hotrider - специалист
това дето му викате клапан и влкючва хидрофора се нарича пресостат, а симптомите със цикленето не са май че свършва водата а че трябва да си напомпите разширитела със въздух, от каде дърпа вода помпата кладенец/сондаж или градска/селка мрежа ?
има пресостати които се връзват във напора на помпите и като падне налягането до определени граници да спрат помпата да работи но май вашият случай не е такъв.
batececo - помощник
Ползва се на село, от водопроводната мрежа, разбира се след водомера. Просто е ниско налягането и сложиха хидрофора, след него проблеми с налягането няма :) Единствено когато спре водата (централно) хидрофора започва да работи нон стоп. И за това искам да сложим някакъв клапан/пресостат в началото, който като отчете спад на налягането - да спира тока към хидрофора.
Да използваме старата тема.
Имам сондаж с дълбочина 18 m и воден стълб 12 m. Сондата е на около 15 m от къщата.
Целта е да захранвам двуетажна къща с две бани и кухня, като също е нужен капацитет за поливане на райграс и зеленчук, общо около 200 m2.
Спрял съм се на сондажна помпа Gardena 5500/5 (дебит 5500 L/h и напор 45 m).
Ще ви бъда благодарен за компетентното ви мнение, дали такава помпа е подходяща за целта.
LazarGanev - "Велик майстор"
За къщата е предостатъчна, както и за поливане, но все пак трябва да се съобрази с планираните пръскачки
Благодаря ти, LazarGanev.
Посочените дебит и напор предполагам са максималните.
Някаква идея от къде да намеря характеристика на помпата?
Sof - специалист
Каква е разликата между хидрофора с хоризонтален резервоар от долу-масовият вид и другите хидрофори с вертикален резервоар отгоре.

Тези вторите -били уж с въздух под налягане и мембрани, за повишаване на налягането на водата.

От къде се взема този въздух под налягане-предварително напомпан или си има компресорче в тези хидрофори ???


Защо казват хидрофор на - помпа с флуид контрол, която няма допълнителен разширителен съд ???
На мене ми се струва че тоа си е просто помпа за вода с датчик. :?

Ето и тема за такъв хидрофор http://forums.mbclub.bg/topic/15167-%D0 ... %BE%D1%80/
behwolf - специалист
Здравейте. На работа понеже се счупи помпата, която е следния модел https://ant.sk/elektro-maschinen-wpem-3 ... e-cerpadlo ELEKTRO maschinen WPEm 3400 G . Имаме си съд, само че не му знам литрите. Знаете ли от къде, може да се купи само помпа с подобни характеристики на въпросната помпа? Гледах в практикер за хидрофорни помпи, но там ги продават заедно помпа със съд. Не знам, защо по превод ми дава, че се води градинска помпа. Помпата се използва, понеже имаме 3-4 перални и 2 бр. бани. Когато работят или иска да се къпи или да пие вода от чешмата, просто налягането е малко и едвам тече вода. Помпата с текущия съд са сложени в началото на мрежата, няколко метра, след водомера.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Избор на хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: