• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
perko - специалист
Има малко забавяне по нашия въпрос - решихме и тримата съседи да го правим заедно. Та сега докато всеки събере по някой лев и се разберем ще мине извесно време. Ако го правех сам, нмаше да имам средства да го направя както трябва и щеше да стане циганска работа. Това и ги убеди хората да се задействаме най-накрая. Направих една малка временна яма, да изкара извесно време. А ако новата яма протече, всичко ще отиде в единия от двамата съседи. Така де - трябва стимул да има :)
Иначе, решихме да заложим на размер Ф315 и една шахта от бетонови пръстени.. Като го почнем ше има подробности.
Всичко ще излезе максимум 3000лв, което прави по 1000лв на човек. Напълно поносимо според мен.
zimel - специалист
Каналски написа:
zimel написа:
Ако те интересува моят скромен опит в тази област , можеш да ми пишеш на ЛС.
И мен/нас ни интересува. Ако не е тайна или срамно, напиши тук 10-20 реда?
Сложно е за писане (обяснение), имах впредвид да се чуем по телефона.
zandor - специалист
Мислете повече за професионално заустване към вече съществуващият канал..защото тази ненужно голяма тръба 315!!! няма да ви компенсира една евентуална издънка от лошо заустване..
За да се заустите добре към 300мм на вече направеното от съседите ви, ще трябва за момент да резнете и да наденете някак У...това е по-сериозният за решаване проблем, мислете как ще го направите кадърно.
Защото давеайки излишни пари за напълно излишните 300 и мм...се успокоявате че сте направили всичко най-добро, но номера не е там!
поздрави
perko - специалист
Е мина зимата и пак почна да ни понамирисва, та близките една две седмици ще се канализраме, няма начин.
@zandor
Да, заустването ще е малко проблемно, понеже си нямам идея какво ще намеря като разкопая. Така че, копая, гледам към какво трябва да се вържа и бегом по складовете за нужните връзки.

Вместо Ф320 ще ползваме Ф250 тръби от гофрираните, а разклоненията към къщите ще са ф160.
Точно изпълнението на отклонението не ми е много ясно. Ето две чертежчета, как си ги представям нещата, че може да станат.
При първия вариант, се притеснявам да не се запуши като падат "нещата" от високо, но пък ще имам удобен достъп и с водоструйката ще мога да почиствам ако се запуши (има специални накрайници за отпушване на канали и не са много скъпи).
При втория вариянт, тръбата от къщи се влива в главния канал на едно ниво. Това е по-добре според мен, но пък няма такова стандартно разклонение, да направя ревизия над връзката точно. Изнесъл съм ревизията малко в страни и това ме притеснява. Кажете кой вариант да избера. Може би малко се втелявам с тея ревизии, но искам да съм сигурен че имам достъп до проблемните места. Шахта не мисля да слагам, ще има такава 15 метра над мене.

Прикачен файл

kanal2.jpg
присъединяване над нивото на главната тръба
kanal2.jpg (37.61 KиБ) Видяна 4495 пъти

Прикачен файл

kanal1.jpg присъединяване на нивото на главната тръба
Каналски - специалист
perko написа:
Вместо Ф320 ще ползваме Ф250 тръби от гофрираните, а разклоненията към къщите ще са ф160.
Няма нищо фатално.
perko написа:
Точно изпълнението на отклонението не ми е много ясно. Ето две чертежчета, как си ги представям нещата, че може да станат.
Поздравления за Картинките !
perko написа:
Може би малко се втелявам с тея ревизии ....
Нееее , няма лошо ! Но канализията не се запушва от Гомна (с извинение), а от твърди битови отпадъци, пясък-земни почви, мазнини (демек от фритюрника в канала). Ако в твоят бит и култура няма такива потребителски навици, няма място за безсънни нощи и 3D !
******
Малко некоректно за твоят случай в картинката по-долу е имано в предвид - Уж Ефффтинко нещо

Прикачен файл

-CKO.png
-CKO.png (44.74 KиБ) Видяна 4490 пъти
perko - специалист
Дам, май наистина пясъка, сапун и мазнотии ще са основния вредител.
Реших да използвам втория вариант: присъединяване на нивото на главната тръба. Е това е за сега, остава да се направи :)
  • 1
  • 2

Тема "Ще правя канализация, какви тръби ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: