• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
housedoktor - майстор
Монтирал съм такава станция .Накратко-цените им са силно завишени.С малко усилия и събиране на информация можеш да си я направиш и сам.Най малкото можеш да заменш дренажните тръби с обикновенни 110 мм ,разрязани през 10 см с 4 смм ряз Производителите премълчават и факта,че веднъж годишно трябва да се чисти от твърдите отпадъци.Освен това ако използваш Доместос или други химикали за почистване рязко станцията не е ефективна.Голям мор са и т.нар мокри кърпички ,които въобще нямат място в канализацията така или иначе .
Виждам че темата е стара, но ми предстои закупуване и монтиране на пречиствателна станция. Спрял съм се на Клареко В10. Някои има ли такава, да сподели впечатления от работата на станцията.
Предварително благодаря! :?
Jea - помощник
Ако искаш просто да сложиш нещо, което така или иначе ще помпаш - стават. Евтини са и май излизат по-евтино от това да зидаш изгребна яма според изискванията. Но им се добавят бактерии за да работят и провери какви са цените им. Като калкулираш и изпомпването,което е различно като сума в различните градове, виж как ще ти излезе сметката. За тия с бактериите, знам, че и има миризма от каналите, която е доста кофти.
Методи - специалист
Да се включа и аз, та да потръгне темата отново.
На септична яма съм и понеже същата е много близо до къщата просмуква влага в избата. Не е нещо фрапиращо, но не искам да е мокро. Семейството ми е от трима души.
Моля тези, които ползват пречиствателни станции да напишат, по-добре на лични, че да не става реклама какви са станциите. Цената има значение. Чета, чешки, немски, румънски, че и български имало. Към каква да се ориентирам?
Методи - специалист
Още един въпрос.
Къде отива пречистената вода. Имам предвид как сте решили вие този въпрос, защото при мен консумацията на вода е около 10-15 кубика на месец, че понякога и повече. Няма къде да я отведа. На главна улица съм и няма дерета и реки. През лятото ще поливам, но през зимата?
Каналски - специалист
Методи написа:
Къде отива пречистената вода.
Това е основният въпрос, който поради някаква причина се Неглижира и Премълчава 90%от случаите . Може да се получи, доста патова ситуация и буквално да трябва да се прави Канализация ... Но по пътя на логиката където отива водата от дъжда, там трябва да се търси "мястото", или сериозни мероприятия за подземна филтрация, ама ...
preslav - майстор
Методи написа:
Още един въпрос.
Къде отива пречистената вода. Имам предвид как сте решили вие този въпрос, защото при мен консумацията на вода е около 10-15 кубика на месец, че понякога и повече. Няма къде да я отведа. На главна улица съм и няма дерета и реки. През лятото ще поливам, но през зимата?
Всички пречиствателни станции (включая промишлените) са бидони с вода, от едната страна вкарваш тези 10-15 кубика премесени с лайна, а от другата изкарваш пак толкова, но с надеждата, че е без лайната! Четох тенмата преди да реша какво да инсталирам в градината си, чета я сега, когато вече съм инстлирал НЕЩО. Опитът ми е съвсем кратък (втора зима), но до сега нещата се случват по начина, по който са ми декларирали от фирмата - няма миризма, не се е налагало изпомпване, няма шум от компресора, излизащата от станцията вода е бистра (не съм я пробвал на вкус, но е без миризма), станцията не замръзва, никой от околните не е предявил претенции, като цяло нямам проблеми с власти и комшии, за разлика от "леля на село" не ми се налага да я захранвам с мюсли и компот от ягоди, сметката ми за ток не се е увеличила повече от 2 пъти (това е в кръга на шегата, всеки може да сметне каква е сметката му за една ламБа от 60 W на месец и за 1 година). "леля от село" е (като цяло) едно парвеню омъжено за някой си от Швейцария, нейните стандарти са от "Ауди" нагоре, отделен е въпросът благодарение на какво има този си стандарт, но както и да е, важното за мен е, че каза една много вярна приказка, цитирам по памет, но чест им прави на онези, които все пак са решили да си сложат "пречиствателна станция", а не да я карат по балкански на септични и изгребни ями - не мога да не се съглася с нея и ниският ни стандарт изобщо не е оправдание! Не на последно място искам да попитам (по повод на поливането с отпадните води), не мога да съм категоричен, но се опитвам да разсъждавам трезво - когато садите доматите и пипера си "другари градинари", какво слагате в ямката на разсада, пилешки, агнешки, козешки лайна или такива от неизвестен произход (визирам всичи видове оборски тор), когато берете плодовете на труда си доматите ви миришат ли на пилешко, агнешко или кравешко??? Водата от пречиствателните станции ставала за поливане само на райграс или да си миете колата - нима искате разхождайки се по райграса краката ви да миришат на човешко или измивайки си колата да миришете на лайна - пълни глупости са за мен, но всеки да си решава на какво иска да му миришат теменужките! Аз лично съм доволен от избора си и бих го препоръчал и на други, но няма да правя реклама сега - питайте на лични, заповядайте да видите, псувайте ако съм ви излъгал!
Въпрос към Преслав: Каква е пречиствателната станция,която ползваш.И аз съм от Варна и съвета ти ще ми бъде ценен.Съвсем се обърках, четейки във форумите.Да наистина най- добри отзиви има за чешките, но са доста скъпи. Пречиствателните на Биотех или на Клареко. Моля помагайте със съвети.
preslav - майстор
niki_to написа:
Въпрос към Преслав: Каква е пречиствателната станция,която ползваш.И аз съм от Варна и съвета ти ще ми бъде ценен.Съвсем се обърках, четейки във форумите.Да наистина най- добри отзиви има за чешките, но са доста скъпи. Пречиствателните на Биотех или на Клареко. Моля помагайте със съвети.
Мога да говоря само за чешките, другите два вида не знам как работят.
Преслав казваш,че си доволен от избора си и би го препоръчал и на други.Каква е твоята пречиствателна станция, какъв модел.Може ли да дадеш малко повече подробности
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Дайте препоръки за пречиствателна станция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: