• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Sandman - специалист
чет сеп 26, 2019 6:46 pmVarnap5 написа:
Ето и медиа
https://nikacompany.bg/fiksator-za-sten ... -18mm.html
Такава мрежа не би ли била по-удачна? И доста евтино, щото няма да набуташ 50м вътре сигурно :)
И ще има повече площ за гадинките да се множат според мен.

https://www.nika.bg/signalno-markirovyc ... 30327.html
nikolov333 - майстор
Според мен, фиксатора е с по-голяма площ на см2 от мрежата..
Препарати - вижда се че те изключително важни. За да не получава пяна отгоре - причинена от растителни мазнини най-вече доколкото разбирам е важно какво изхвърляме. Но какви препарати да си купуваме.
Трябва да не са био - да нямат мляко (сапун DOVE има ли), да няма хлор и белина. Ама какви ?
Ако някой има лични наблюдения да сподели - гледайте това и кго каце кое на етикета, кои прахове за пералнята стават, ма конкретни. И кой не стават , защото еди какво си.
ИМа ли къде да се прочете. Има ли кой да сподели.
Че и аз съ държател на чешките, ама и те види' ли си имат проблеми. Как да оправи какво влиза да го избегнем ?
Благодарство на всички, и ако може с повече конкретика =D> :) :) !
пет авг 28, 2020 1:56 pmdamb написа:
Препарати - вижда се че те изключително важни. За да не получава пяна отгоре - причинена от растителни мазнини най-вече доколкото разбирам е важно какво изхвърляме. Но какви препарати да си купуваме.
Трябва да не са био - да нямат мляко (сапун DOVE има ли), да няма хлор и белина. Ама какви ?
Ако някой има лични наблюдения да сподели - гледайте това и кго каце кое на етикета, кои прахове за пералнята стават, ма конкретни. И кой не стават , защото еди какво си.
ИМа ли къде да се прочете. Има ли кой да сподели.
Че и аз съ държател на чешките, ама и те види' ли си имат проблеми. Как да оправи какво влиза да го избегнем ?
Благодарство на всички, и ако може с повече конкретика =D> :) :) !
Аз ползвам за под, баня и т.н на Frosh-. Те не са с хлор и белина като е Доместоса а са с оцет и лимион и разни такива.Няколко вида са и всичките са някакви Еко/Био или нещо такова.
Сега ще купя и Frosh за съдомиялната да видя дали ще има ефект.

За прах за пране още установявам кой е добър и кой не.
Хубаво е да се ограничат и омекотителите щото и те май пречат много.

Тоалетната хартия се оказа мн-важна- явно слагат разни лепила и оцветители и т.н и масово не се разгражда достатачно бързо.
Това е проблем защото като пречиствателна разбалбука и я смесва и я пуска към крайния утайник. Предполагам за SBR станцийте не е голям проблем - но за тия с гравитично оттичане по скоро е.
Засега съм се спрял на ZEWA делукс -тя бързо става на много финни снежинки и се утаява. Пробвал съм други марки които дълго време стоят здрави във вода.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пречиствателна станция-направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: