• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ilian ivanov - специалист
Не можах да намеря много по темата.Става въпрос за къща-6 човека.Ако някой е правил, моля да сподели. А и идеи разбира се :)
masterrichi - специалист
И мен ме интересува ама за повече човека,мисля си вариант да ископая кладенец с гривни ф800 с дълбочина около 10 м. и на дъното да пусна перфорирана медна тръба и с компресор от хладилник да пускам въздух да бълбука за да могат да живеят бактерийте.Ама това е само като идея ,ако има специалисти нека се прознесат.
ebahti - майстор
Нема ли да понамирисва???
ilian ivanov - специалист
И къде ще отива течността.Гледал съм по руски сайтове.там ги правят с автомобилни гуми(перфорирани)за да попива в почвата.Но това си е повече септична яма отколкото пречиствателна станция.
masterrichi - специалист
Не ли е подобен принципа на работа на локалните пречиствателни станций дето водата се върти и по този начин се вкарва кислород за да могат анаеробните бактерий да се хранят и не се получава миризма от гниенето,а излишната вода ще я изхвърлям в близкото язовирче което ми е на 50 метра.
ArturDent - Почти Безобиден
masterrichi написа:
... се вкарва кислород за да могат анаеробните бактерий да се хранят...
:idea:
Анаеробните бактерии, затова са анаеробни, защото не им трябва кислород!
mitaka_vk - специалист
Хайде да прочетете малко за пречиствателните станции и тогава да говорим... http://www.abt-bg.com/page.php?info_id=14

Все пак пречиствателната не е два бидона за течност само.
ilian ivanov - специалист
Митко, то хубаво че даваш да попрочетем малко, но темата е направи сам.Що не пусна нещо такова http://forum.imoti.net/read.php?17,232162,page=1
mitaka_vk - специалист
Хммм защото в повечето случаи пречиствателна станция ала направи си сам не е толкова проста система колкото изглежда.
hygro - майстор
Напротив - проста е. Стига да знаеш, какво да правиш, а да не копираш сляпо разни недомислици с автомобилни гуми и т.н.

Важно е, разбира се, да си поставиш и реалистично техническо задание. Ако водите се заустват в попивна възглавница, устройството от снимката по-долу е идеално. Но ако сивите води ще бъдат използвани повторно, например за поливане, необходима е доста по-скъпата аеробна пречиствателна уредба.

Прикачен файл

anaerobic.jpg
Максимално опростено, но напълно работоспособно анаеробно пречиствателно съоръжение.
anaerobic.jpg (54.83 KиБ) Видяна 10662 пъти
Последна промяна от hygro на ср ное 03, 2010 10:36 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Пречиствателна станция-направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: