• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
вт авг 20, 2019 8:45 amradius написа:
Ще трябва пак да прочетеш :cool: , тогава може да ги повишиш в немиришещи септични ями.
Аха, таман тъй...
Само дето оплакванията от смрад са най-често от тези недоразумения дето им викат пречиствателни станции.
И яма как да не е така. Смрад се образува само при аеробните процеси които често се случват именно в тия бидони.
:partyman:
josifn - напреднал
Смрад се образува само при аеробните процеси които често се случват именно в тия бидони
Точно обратното - мирише само от анаеробните процеси.
djogobg - специалист
Жалко, че няма как на клипче да запиша миризмата - от анаеробния бидон и от аеробния, каква е разликата. Анаеробния си смърди на тоалетна, сигурно още две седмици няма да ми се избие от главата миризмата, но аеробния мирише по-скоро на застояла вода. Керамзитът от аеробния бидон, като го изкарвах, в началото на бидона(където идва водата от анаеробния) миришеше по-зле, а този до изходящата тръба по-скоро на блатясал басейн или на жабурняк.

Също така нещо да отбележа - ако някой си прави с керамзит - действайте с по-едри, примерно от 2 сантиметра нагоре да е диаметъра, защото по-дребните наистина няма как да се филтрират като хората. Ако си бях взел отначало по-едър керамзит сигурно нямаше да имам половината от проблемите, които имах сега.
KingLin - майстор
Този керамзит ако се ползва за завъждане на някаква фауна предполагам може да се замени с подобни неща и ще е по-добре:
Изображение
Varnap5 - специалист
Каква е цената на тези и за какво количество?
djogobg - специалист
тези блуболс
15 лева за 300 грама... пластмаса, диаметърът не мога да го намеря в сайта от снимката

керамзитът е 19 лева за 80 литров чувал. естествен материал, който можеш да заровиш след това спокойно в градината или да вградиш в някоя външна бетонна конструкция, ако решиш да го сменяш някой ден(примерно пътеките на двора могат да са от керамзит-бетон спокойно).

Единственият плюс на пластмасата, според мен е, че плава и съответно можеш да изкарваш водата от бидона от долния му край, без решетка филтър. Ако се вземе керамзит 10-20мм диаметър, според мен ще трябва не по-често от 3 месеца да се чисти решетката на изхода от аеробния бидон.
Varnap5 - специалист
На едно място - друга тема във форума
Четох че използват парчета нарязана гофра за медиа.
Дали това няма да върши работа и тук.
Там ставаше дума за езерни филтри.
djogobg - специалист
чет авг 22, 2019 10:50 amVarnap5 написа:
На едно място - друга тема във форума
Четох че използват парчета нарязана гофра за медиа.
Дали това няма да върши работа и тук.
Там ставаше дума за езерни филтри.
Реално всичко с голяма повърхност ще свърши работа. На бактериите това им трябва - повърхност, на която да се заселят.
От там насетне се гледа цена, дали деградира с времето и, поне за мен доста важно - дали е екосъобразно. Ако успееш там да вкараш материали, които за нищо друго няма да ги ползваш прекрасно, ама да купуваш чисто нова пластмаса за нещо, което можеш и без нова пластмаса да свършиш си е разхищение, поне за мен.
Varnap5 - специалист
Здравейте.
Вчера най-после пуснах станцията в действие.
Рано тази сутрин миризмата е била не поносима но по-късно през деня спряло да мирише и засега всичко е ок.
Възникна обаче друг проблем.
Направих управлението с два часовника и два ел. Клапана за пералня(нови).Проблема е че въпросните клапани не могат да затворят напълно притока на въздух.
Някой има ли идея какви клапани може да свършат работа.
Понеже имаше питане за компресорите в началото на темата.Аз също питах-аз ползвах ACO 009 на (Hailea) мисля че се пишеше.Върши перфектна работа.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пречиствателна станция-направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: