Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chavdarov6 - специалист
Противовакуумна клапа HL-2 бр. за всеки вертикален щранг преди първите кривки(дъги на 90 градуса).За да провериш дали проблема ти е във вакуума най-лесно:
Махаш капачката на подовия сифон на последния етаж проверяваш дали има воден затвор ако има такъв натискаш бутона на моноблока и гледаш дали се случва нещо в сифона.
filmatoplo - майстор
Вади тръбите навън , ще мирише , особено след като изсъхнат сифоните , аз нищо че съм майстор имам един заварен щранг от старата ни къща , (над нас имаме ортаци които са заядливи хора ) и не мога да мина през техния етаж да извадя тръбата :x .Банята ни е вътрешна до калкан с друга къща , така че и настрани през стената не мога да я изведа , знам си проблема , но си гледам да поддържам сифоните мокри , имам си вентилация за самата баня -само това помага .
nakatasan - специалист
Здравейте, въпросът ми не е точно свързан с темата, но е близко до нея, за да не отварям нова да попитам тук ако може. Предварително благодаря.

На вилата искам да се включа към централната канализация, за целта трябва да ползвам тръба около 6 м от изградената в двора до тази, която се свързва с централната канализационна система. Старата тръба, която е с Ф125 външен диаметър е на дълбочина около 40 см от повърхността, а тази на централния канал е около 160-180 см. Разстоянието между краищата на двете тръби е около 4 м. За да стане прехода от единия размер към другия, най-добре е да се ползва гофрирана канализационна тръба ф160, която лесно ще заеме профила на терена. Но такава тръба не намирам. Предлагат само малките, къси от тоалетната чиния до канализационната тръба.
Някой знае ли къде във Варна или Добрич мога да си купя такава гофрирана канализационна гъвкава тръба ф160, 6 м?
Тръбата така изглежда:
http://www.bg-maistor.com/produkti/deta ... -dn160/138

или
http://www.electris.biz/files/mf/produc ... _pc_bg.pdf

Намерих магазин, но е в София за 1 бр. тръба няма как да ми пратят, работят на едро и обслужват града.
Благодаря за съдействието, надявам се да ме на сочите във Варна или Добрич къде предлагат такава тръба. Поздрави
chavdarov6 написа:
Махаш капачката на подовия сифон на последния етаж проверяваш дали има воден затвор ако има такъв натискаш бутона на моноблока и гледаш дали се случва нещо в сифона.

Има вода. Натискам бутона на моноблока , водата се изпразва от казанчето, а в сифона нищо не се случва. Само леко поклащане на водната "тапа".
filmatoplo написа:
Вади тръбите навън , ще мирише , особено след като изсъхнат сифоните ,.
Тръбата, която обединява двата щранга е навън. Сифоните не са сухи. Баните се използват всеки ден. На 1-вия етаж не мирише. Само на 2-рия , особено в едната баня и от вентилационния отвор , който е изведен навън също мирише.
markov_75 - специалист
Да споделя и аз тука моя проблем.Живея в къща и на първия етаж има тоалетна.Над нея на втория етаж направих нова тоалетна с баня.Мръсната вода я вързах към долната тоалетна.Мислех да продължа тръбата към тавана над втория етаж,но се отказах за да не ми седи в ъгъла.А сега като пусна водата на тоалетната засмуква водата от сифона,и започват миризмите.Тоалетната е със задно изтичане,като меката връзка за мръсната вода влиза в пода,където свършва тръбата за втория етаж.Сега мисля да сложа една тетка ф110 като от горния край на тетката да сложа клапа.Дали това ще спре изсмукването на водата от сифона при пускането на водата от от тоалетната.
J25 - напреднал
Здравейте!
Имам следният въпрос понеже темата е сходна с моят случай.
Възможно ли е свързването на двата вертикални щранга за канализацията в една изходна тръба и включването и в кумин който е изграден върху подпокривната плоча само за тази цел и няма продължение надолу?
Същото полежение дали е възможно и за вентилацията в баните,свързвана в една изходна тръба и влючването и в същият кумин в който ще е и вентилацията от канализацията?
Благодаря!
VLADO66 - майстор
За канализацията може, но при вентилацията може да възникне проблем-единия въздушен поток може да блокира или намали другия при принудителна вентилация с вентилатори.
J25 - напреднал
ср ное 20, 2019 8:39 amVLADO66 написа:
За канализацията може, но при вентилацията може да възникне проблем-единия въздушен поток може да блокира или намали другия при принудителна вентилация с вентилатори.
А ако се вкарат от двете страни в кумина на различно ниво?
Да кажем принудителната вентилация ниско долу а от канализацията възможно най виско.
Щранга за канализационната вентилация е пуснат от долу до последната тоалетна на втори етаж с тръба Ф110.
Проблем ли ще е ако от там нагоре или след плочата на подпокривното пространство продължа до вкарването в кумина с тръба Ф50 само за канализационната вентилация от баните ще си остане Ф110?
VLADO66 - майстор
Канализацията не е задължително да излиза на покрива.Достатъчно е да и сложиш най отгоре една противовакуумна клапа.

Тема "Как да завърша канализация на тавана?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: