Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
Има и саморегулиращисе нагревателни кабели с мощност 10W/m. Това е напълно достатъчно ако е направено както трябва.
При малко дължини от 3-4 мера не е необходим регулатор.
DeviflexTM DPH-10
:partyman:
baretata_7_62 - специалист
Това също е интересев варянт, как точно се саморегулира и какво имаш предвит правилно изпълнен, демек добре изолирана тръба ли?
hidrazin - майстор
Не точно добре изолирана тръба - и това е донякъде важно. Въпроса е полагането на нагревателя. Не е философия -
закрепва се за тръбата с алуминиево тиксо и отгоре се слага изолацията. Тези 10W на метър са за 10 градуса околна температура.
Като се увеличава околната намаляват. Затова и не е необходим терморегулатор за малки дължини от 3-4 метра. На линка дето дадох,
предлагат и по-дълги без регулатор, което не е препоръчително. Тези 10W/m са достатъчни за тръби до 50mm с изолация отгоре(върху нагревателите).
:partyman:
baretata_7_62 - специалист
Разбрах всичко, само не разбрах тези 10W за 10 градуса какво ще рече. Щом е 10 градуса температурата въобще не би трябвало да работят, нали говорим за темепретури по д 0градуса (на околната среда)?
naix - специалист
Мисля че все още дълбокото заравяне на тръбите и естествена топлина от ядрата, си остава най-добрата изолация
ПП: хареса ми поста с дядоватра слама.
hidrazin - майстор
naix написа:
ПП: хареса ми поста с дядоватра слама.
Пробвано и върши много добра работа. Лошото е че изисква ежегодно "обслужване". :)
:partyman:
Аз имам подобен проблем , но имам водопроводна тръба , която е вкопана само 10 см под земята и влиза в мазето, което ще затворя.
Но проблемът е 3 м участък, където тръбата е на 10 см под земята навън и се чудя дали ако сложа фибран/ ? см / + замазка/бетон ще стане
достатъчна изолация за зимата ?
kozl - майстор
+ ел. отопление за РЕ тръба, дори и да замръзне поради липса на ток, то при вкл.на тока през нагревателя, водата ще протече. При това със значителна вероятност РЕ тръбата да не се е спукала при замръзването.
brum - майстор
Същият филм го играх преди години и за да е най-бърз действието и най-малко изхарчената енергия идеята беше да вкарам вътре в тръбата кабел на 12 волта. Кабела предвиден за 24 волта с 60 вата на метър. При 12 волта - 15 вата на метър. Пускаш за 5 минути да размрази тръбата и гасиш после. Ако те притеснява, че пак ще замръзне го оставяш да работи.

Ама при мен се отказах, защото не можах да реша нещата с хидрофора. Шахтата беше плитка и дори натъпкана с топлоизолация температурите падаха. Та зимно време водата беше с кофи и се разчиташе да не е нужна.

Тема "Топлоизолация на външни тръби за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: