Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nautilus33 - майстор
Е че то на целия град трябва да им изместят шахтите :)
Иначе, 75см вътрешен диаметър, бетонов пръстен, дали е малко за шахта. Т.е. дали няма да е тясно да се кляка долу, че обмислям, ако го изкарам навън, направо с бетонов пръстен, за да не си играя да правя кофраж, арматура и да изливам бетон.
Virtex - майстор
Какъв е смисъла от такава шахта ? Докато не съм вкъщи така или иначе няма да пускам никои. Поради този факт, вариантите са или да влиза в мое присъствие (за което няма значение къде е водомера), да оставям бележка на вратата (сегашният вариант) или да снимам и изпращам резултатите (за по-модерните инкасатори). Като нито един от тези варианти не оползвотворява наличието на водомерна шахта.
nautilus33 - майстор
Ами нали водомера трябва да седи някъде, ако е извън къщата. А единтвено искам да го изнеса навън, защото инкасатора много трудно можеш да го накараш да се събуе преди да влезе. Иначе и на мен ми е ясно, че няма как да влезе, ако няма никой :)
Virtex - майстор
При мен е обратното - не искам да е вън. Няма място където са тръбите (всичко ще се бетонира и не искам дупка по средата), а да прекарвам тръби през половината двор не мисля да стане. Ще видим, има дистанционно отчитане на водомер, не би трябвало да откажат такава услуга.
Руди - майстор
В някои градове ВиК сменя водомерите с такива за
дистанционно отчитане. Има контролно проверяване
веднъж годишно.

Тема "Каква инсталация за ВиК на къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: