• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dragozow - майстор
Ronin написа:
Добре ,печеното пиле при нас струва 11 лв.Вземаш цялата помпа и каквото не ти трябва в комунала !
Скъпо ви е пилето, при нас купувам от грил с дървени въглища за 9 кинта. Вярно че прилича на яребица ама всички са такива.
Ronin - специалист
Тц.тц.....Нормално пиле,в смисъл не много малко,с картофи,зеле с моркови,порция ориз задушен,две питки и 500 гр. чеснов сос...Питай мене за тия работи ! :tonqe:Марината му е специална,сигурен съм че такова не си опитвал,вземал съм от Русе,Казанлък,София,Стара Загора,Раднево,Нова Загора,Бургас,Приморско ....в момента съм във Варна,такова пиле каквото има в Пловдив няма никъде !
VLADO66 - майстор
Ако си с полипропилeн слaгaй зaдължитeлно филтър.Кeрaмичнитe глaви нa бaтeриитe също сe скaпвaт.
dragozow - майстор
Ronin написа:
Тц.тц.....Нормално пиле,в смисъл не много малко,с картофи,зеле с моркови,порция ориз задушен,две питки и 500 гр. чеснов сос...Питай мене за тия работи ! :tonqe:Марината му е специална,сигурен съм че такова не си опитвал,вземал съм от Русе,Казанлък,София,Стара Загора,Раднево,Нова Загора,Бургас,Приморско ....в момента съм във Варна,такова пиле каквото има в Пловдив няма никъде !
То това не е пиле, а цяла манджа. Ял съм много пилета и съм правил много, лятото почти всяка седмица правя барбекю.
Sof - специалист
Колега Ronin, кажи как се държи Китаеца ?

Аз не чувам добри отзиви за Райдърските помпи, за това питам.

Нещо не разбрах обяснението ти за този Фибър.

Принципно тези помпи са с механично осово уплатнение от две части. То кара по 5 до 10 години.
Но на Райдърските пружините на графитената част-демек натискащата част са от нелегиран метал и гният.

http://www.micromaxtrade.com/prod.php?lng=bg&cat=1

Ето ти линк на фирма произвеждаща такива и всякакви уплътнения и пружини.

Даже най отдолу има и указание как да се замени лоена набивка с осово уплътнение.
Ronin - специалист
Здрасти,днес поради повреда в захранващия кабел,се наложи да спрем помпата до събота ,докъто оправя кабелите,вчера пускам помпата и затяга,тръгва и затяга механично,разкарах я с тръбния ключ отзад за оста и по едно време заработи,но даваше слаба струя и налягане.Днес я раглобих и останах доста учуден,работното колело е от алуминий,който се беше разпаднал и парчета са заклинили,фибъра няма метал,триещите части са май пластмасови,купих и нов фибър,но размера не става за моята помпа,утре ще търся работно колело,и ако намеря,правилния фибър,и един лагер 6202 отпред,задния е екстра.Даже успях да надера намотките като се опитах да изкарам ротора назад,но работи мотора.След малко и снимки.Това при условие че до събота тая помпа е работила нон стоп без почивка захранваща хидрофора на къщата.
Ronin - специалист
Дали се продава работно колело,предполагам към 20 лв. фибър 9 лв. лагер 3-4 лв. става цената на половин помпа.

Прикачен файл

IMG_20150111_170206.jpg

Прикачен файл

IMG_20150111_170219.jpg

Прикачен файл

IMG_20150111_170212.jpg Така го изкарах,не е счупено при демонтажа.
Последна промяна от Ronin на нед яну 11, 2015 7:25 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Кажи само RAIDER и от повече няма нужда. Колкото - толкова.
:partyman:
Ronin - специалист
hidrazin написа:
Кажи само RAIDER и от повече няма нужда. Колкото - толкова.
:partyman:
Ти пък,тая помпа захранва 12 чешми,две водоструйки,двор със зеленчуци и двуетажна къща с две бани и тоалетни и две кухни .Непрекъсната работа за 3 години и половина,проблема е в работното колело от АЛУМИНИЙ,то е разядено и се руши,помпата работи ,не тече,няма как да не сменя фибъра и лагера,може и да не ги сменям но сега им е момента.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Помпа за поливане RAIDER RD-CPM158" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: