• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dragozow - майстор
Ще се съсипе фибъра при работа на сухо.
filmatoplo - майстор
На стандартен хидрофор съм правил защита от суха работа , чрез втори пресостат нагласен на 0,5 бара и малко контакторче .
Ronin - специалист
filmatoplo написа:
На стандартен хидрофор съм правил защита от суха работа , чрез втори пресостат нагласен на 0,5 бара и малко контакторче .
Това е идея...! Относно подписа ти ,откакто имам робот за хляб съм качил 9 кг. !

Напредък от вчера...полипропилен или полиетилен или както се казва черния маркуч от 32мм.заровен в земята за поливане на градината с зеленчуци по-надолу на 30 метра !

В момента с 32 мм тръба и 20 мм полипропилен вързан паралелно захранва водоструйка с 500 литра на час дебит без проблем,досега от Вик водоструйката сплескваше входящия маркуч от чешмата....остава балона с пресостат да сложа понеже когато ползвам водоструйката не е нужно и да поливам!
Тука възниква въпроса мога ли балона да го сложа по далече от помпата....примерно на 15 метра от помпата и мога ли да използвам само пресостат без балон !От четенето разбирам че щяло да се получат удари ама аз да питам!Не ми е проблема балона а мястото къде да го събера ,имам шахта в земята на 20 милиметровата тръба с ток 2 * 6 квадрата СВТ на 15 метра от помпата ,мога ли да бутна балона там !

Изображение
Изображение
cenko6 - специалист
Моятя сестема е следната:
Потопяема помпа на 14м. под земята на дъното на кладенеца.
Раширителен съд разположен в шахтата на кладенеца на 2м. под земята.
Пресостат разположен в мазето на къщата/на сухо/ и отстоящ на около 15м. от раширителния съд.
Ползвам системата 3г. без проблеми.
filmatoplo - майстор
Няма проблем съда и пресостата да се намират отдалечени от помпата,само между нея и тях да няма кранове които могат да ги изолират , тогава налягането ще остане без контрол и нещо може да се спука или гръмне :wink: .Само пресостат не е добре ,защото ще започне да включва и изключва на секундата без аванс, ако се ползва само за поливане с постоянно отворен маркуч пресостата ще ти служи само за предпазване от свръх налягане. :wink: .
kam34 - специалист
Мойта Вида си е фабрично с фибър от жигула. И на сухо е работила и нищо няма. Имах една по-стара със салник и наистина си беше мизерна. :-D
Ronin - специалист
Ето и сравнението .....пикльото е ВиК да се слави името им........Другото е от помпата .....остана само пресостата и балона !

Имайте предвид че тази чешмичка е хваната паралелно с 32 мм маркуч който полива в момента....Ако го запуша чешмичката става свирепа и си захранвам водоструйката от нея .....от ВиК няма шанс, сплесква маркуча и спира !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KKdbgl7dJpA[/youtube]
Ronin - специалист
Вече и с пресостат ....остава балонче да монтирам и всичко си идва на мястото .....в момента проблем че няма балон няма когато дебита е голям,обаче малката чешмичка като тръгне и става цветомузика !

Изображение
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MhgrVQnIwXQ[/youtube]
kam34 - специалист
Имам забележки към захранването на помпата с ток. Мостови кабели и открити тоководещи връзки в съчетание с вода е твърде опасно. Вземи си смени кабела с гъвкав гумиран трижилен, а на пресостата му измисли някаква влаго-защитена кутия че тия голи клеми само плачат някой да се залепи за тях в тясното място на шахтичката. Също така пускането е хубаво да не става с щепсел а да е с някакъв пускател където можеш да сложиш и съответната защита от претоварване на мотора.
Ronin - специалист
Мерси колега,и аз имам забележка към мостовия кабел ама такъв имам за без пари ! Има ПВ с 6А защита !Пресостата има капак !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помпа за поливане RAIDER RD-CPM158" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: