• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
смукателната тръба не идва ли малка в случая
emiood - напреднал
Не знам Krasi. Питам?
krasi92 - майстор
пробвай да намалиш с някакъв кран или бленда маркуча на ирая и виж дали струята няма да е постоянна.
emiood - напреднал
ОК, ще пробвами и ще пиша.
emiood - напреднал
Монтирах кран в края на РЕ тръбата и като го затворя на половина струята става равномерна, но и дебита видимо намалява (не съм го мерил), то и с крана в началото на тръбата се постигна същия ефект. Махнах тръбата от помпата и хвърля вода равномерно, но на около 40-50 см. След един час работа двигателя на помпата загря яко. Помпата ли е виновна, засмукващата тръба ли е тесна или причината е в помпаджията ... :?
kr1100 - майстор
вт юли 13, 2021 8:37 amemiood написа:
... След един час работа двигателя на помпата загря яко. Помпата ли е виновна, засмукващата тръба ли е тесна или причината е в помпаджията
1. Провери перката за охлаждане на ел. двигателя дали не се е разхлабила и да превърта.
2. Измери , ако можеш каква е консумацията на помпата. На помпата трябва да има табелка с указана мощност,ток.
За да загрява яко - не е в ред. Намотка на късо ? А мирише ли на изолация ?
krasi92 - майстор
Два цола помпа е добре да е с 2 цола смукател.
emiood - напреднал
Два цола помпа е добре да е с 2 цола смукател.
Да съгласен съм, ама с това разполагам в момента и май така ще кара, ако не изгори Raidera.
1. Провери перката за охлаждане на ел. двигателя дали не се е разхлабила и да превърта.
2. Измери , ако можеш каква е консумацията на помпата. На помпата трябва да има табелка с указана мощност,ток.
За да загрява яко - не е в ред. Намотка на късо ? А мирише ли на изолация ?
От както я купих на скоро съм я пускал няколко пъти за около час и винаги загряваше. Ще видя перката и ще премеря тока. Не мирише на изгорял лак. Пропуснах да кажа, че я пускам с генератор https://tehnika-instrumenti.com/home/33 ... -35kw.html. В къщи съм го пускал на хладилниците и фризера за по няколко часа и не е имало проблеми.
krasi92 - майстор
виж с притворен кран дали ще прегрява
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Помпа за поливане RAIDER RD-CPM158" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: