• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
koveslav - майстор
В Пловдив на старата Карловска Райдер имат фирмен магазин и сервиз.Също много части и голямо разнообразие помпи и ходрофори има на Копровщица,май беше N 19-военния блок,до който е Лидъл.
milen56 - специалист
При мен беше същото. Следващото за правене ще бъде задния капак , който затваря колелото. При мен беше изяден и прогнил. Тази помпа е дала всичко от себеси, по-добре дай още някой лев върху цената за ремонта и си вземи нова. Аз така направих.
И според мен е изкарала повече от достатъчно тая помпа. След толкова време работа да се хванеш да я ремонтираш е безсмилено. Днес работно колело и фибър.. после нещо друго.. и накрая някоя част, която няма да намериш. По-добре нова. Добре е и филтър да има. От всеки кладенец идват песъчинки. Някой миещ филтър ще предпазва системата. Ето това е добър вариант http://aqua-filters.com/filtar-komplekt-9-rla-80
hishnik - помощник
Здравейте! Тази помпа ако вади вода от 15м. какъв ли дебит ще има? Налага ми се да купувам помпа и се двоумя каква бюджетна да взема която също да ми върши работа.
vinkelmen - специалист
hishnik написа:
Здравейте! Тази помпа ако вади вода от 15м. какъв ли дебит ще има?
Никакъв. Тази помпа има максимална смукателна височина 8 м. Казано по друг начин, разстоянието от нивото водата до "входа" на помпата, може да е най-много 8 м. За да изкарате вода от 15 м. трябва или да "свалите" помпата надолу или да си купите потопяема помпа.
Правилния подход към избор на помпа не е "какъв дебит ще има", а "какъв дебит ми трябва". Примерно - имам кладенец с дълбочина ....м., водата е на .....м., трябва ми .... м3/ч, да се издигне на ....м и накрая да имам ....bar налягане. И търсите помпа която отговаря на тези изисквания и е по джоба ви.

Прикачен файл

HS.jpg
HS.jpg (98.8 KиБ) Видяна 3415 пъти
hishnik - помощник
Прав си! Аз наистина не зададох въпроса правилно. Герана е дълбок 15 м. а водата не се повдига повече от 3м. На старата помпа смукателя е около 4,5м и дебита на водата беше задоволителен. Не мога да кажа какъв модел е, но е много стара с постоя ни проблеми, на мотора пише 1,1kw. Купих руска потопяема помпа(вибрационна), продавача каза че вадела вода от 60м.и щяла да ми свърши чудесна работа като максималния дебит бил 900 литра за час. Пробвах да напълня един варел 200литра, отне ми близо час. Та ако монтирам Райдера с стария смукател 4,5м на 0,5м. от дъното на герана и ще останат 10 метра за маркуча. Помпата ще се спусне 10 метра в герана като под нея има платформа с две туби по 10литра въздух ако евентуално се напълни да не се удави. Ще може ли да качва вода поне 1000литра. на час? Вече не вярвам на описания и търговци та затова питам потребителите на помпата. Благодаря на vinkelmen за помощта.
vinkelmen - специалист
Много добър въпрос " Ще може ли да качва вода поне 1000литра. на час?". Порових се двайсетина минути в мрежата и не открих работна крива за помпата. Явно тази информация е секретна ;).
Освен номиналните характеристики Q max и H max трябва да има графика (крива) или поне таблица, която да илюстрира при определен дебит, какво налягане дава помпата. Въз основа на тази информация (но не само) се прави подбора на помпата. Определя се "работна точка", примерно настоящия случай - Q=1000 l/h (17 l/min) и H=10 m. Желателно е работната точка да се намира в средата на кривата, което гарантира, че помпата няма да влезе в кавитация и има "аванс" при промяна на Q/H.
Ето как изглежда:
Изображение

Изображение


Та, ако приложим на практика казаното до сега, от този пример, подходящата помпа би била модел CP100. При дебит 1200-2400 л/ч, ще даде напор от 14-11 м.
пет юли 22, 2011 7:20 amdragozow написа:
Такъв фибър се намира, свирни ако ти трябва да ти кажа къде. Иначе повечето китайски помпи са на добро ниво, изключение правят най-евтините потопяеми заради лошата изолация. CPM 158 го правят всички китайски фирми и е доста разпространен модел. В зависимост от качеството на вложените части се намира на различни цени.
колега от къде мога да намеря фибър за този модел на райдер
съб май 26, 2018 6:03 pmmavreto написа:
пет юли 22, 2011 7:20 amdragozow написа:
Такъв фибър се намира, свирни ако ти трябва да ти кажа къде. Иначе повечето китайски помпи са на добро ниво, изключение правят най-евтините потопяеми заради лошата изолация. CPM 158 го правят всички китайски фирми и е доста разпространен модел. В зависимост от качеството на вложените части се намира на различни цени.
колега от къде мога да намеря фибър за този модел на райдер
Колеги и аз търся фибър за този модел от заглавието. От къде може да се закупи?
Здравейте!Не съм сигурен дали в тази тема трябва да пиша,но имам няколко въпроса относно помпа за кладенец.Наложи ми се да подменя старата си помпа вида 5 която изгоря и беше доста ръждясала от годините.След доста ровене в сайтовете се спрях на помпа Metabo P4000G която монтирах на мястото на старата.По принцип характеристиките на новата мисля че са по добри от тези на видата.Но след монтажа се оказа че налягането е доста по слабо-почти наполовина от налягането което правеше видата.Кладенеца е около 11м. дълбочина а водата е на 9м.Помпата е монтирана в шахта до кладенеца с дълбочина 1,5м.До кладенеца има и друга шахта дълбока около 4-4,5м в която имам хидрофор с разшерителен съд който захранва с вода къщата.Ползвам същите маркучи като входа и изхода и надвете помпи са еднакви 1цол на входа и 1цол на изхода.Та въпросите ми са следните:
1.Как така след като новата помпа е с по-добри характеристики прави по-ниско налягане,или аз нещо съм объркал с техническите характеристики на помпите?
2.Ако пусна и тази помпа в по-дълбоката шахта при хидрофора какво ще постигна-ще се увиличи ли налягането?
3.Неподходяща помпа ли съм избрал,и ако е така някакви предложения за друга(до 200-300лв)?
помпата служи за напояване на градината,но мисля и за няколко пръскала за райграс от тези които излизат от налягането на водата.
Благодаря предварително за отговорите.Извинявам се ако нещо неправилно съм написал.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Помпа за поливане RAIDER RD-CPM158" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: