• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Ronin - специалист
Днес си купих тази помпа RD-CPM158 от руския пазар в Пловдив и останах впечатлен от резултата,замених стара вида с незнаен номер която изгоря преди седмица а само преди 6 месеца в началото на пролетта смених кондензатор,работно колело,центробежен регулатор,реле,лагери,сауник,набивка и боядисах корпуса....По някаква причина пусковата намотка е останала под напрежение и статора е предал богу дух....Жена ми реши дилемата Willo 203 или райдер и като ми каза че е изхарчила всичките пари отговора стана ясен ...та ето резултата...
Маркуча е цол и четвърт !

Изображение
Изображение
Изображение

Та резултата е :
-Смешна цена от 60 лв. без да се пазаря !
-Много по безшумна от видата
-Консумира по-малко ток от видата понеже ПВ-то с защитата на 9А жужеше а сега с райдера не се чува
-Дебита е по-голям
-Налягането е поне два пъти по-голямо
преди с видата с маркуч пращаше водата на 50 см.райдера със същия маркуч прави струя на 7-8 метра.
След малко ще кача и клипче.....

Въпроса ми е :Като се имат в предвид тези ТТ данни
мога ли да прикача балон и пресостат ,съответно да стане хидрофор....ясно ми е какво е необходимо и как трябва да стане ?
В смисъл тази помпа подходяща ли е ?

Захранващо напрежение:230V / 50Hz
Мощност: 750 W
Обороти: 2900 min-1
Максимална смукателна височина: 8 m
Максимален дебит (Q) макс:96 l/min
Максимален напор (H) макс:28 m
Максимално работно налягане:10 bar
Макс. температура на водата:+80 C°
Диаметър на щуцера на смукателната тръба - 1"
Диаметър на щуцера на нагнетателната тръба - 1"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1KUYxvsJc3k[/youtube]

В общи линии за тая цена съм готов за всякакви експерименти както и всяка пролет да си купувам нова или пък като и свърши фибъра да ходя за нова а не да се занимавам с ремонтопригодната вида която ми скъсваше нервите !Сега остава да разберем дали райдера ще изкара лятото !
LazarGanev - "Велик майстор"
Moжеш да я ползваш за хидрофор, макар че не е самозасмукваща и може да имаш проблеми с често обезвъздушаване. Това е напорна помпа е това, че работи с маркуч по-широк от смукателната тръба не е добре. За да си работи в правилен решим трябва да и създадеш съпротивление на изхода - може чрез вентил или с по-тънък маркуч.
dragozow - майстор
Такъв фибър се намира, свирни ако ти трябва да ти кажа къде. Иначе повечето китайски помпи са на добро ниво, изключение правят най-евтините потопяеми заради лошата изолация. CPM 158 го правят всички китайски фирми и е доста разпространен модел. В зависимост от качеството на вложените части се намира на различни цени.
kam34 - специалист
Дано не ти се наложи да разбереш да ли е ремонтопригодна китайката :wink: като им се съди по другата техника животът им е някъде малко след гаранцията. Аз бих си ремонтирал Видата имам такава 25 годишна и си работи безотказно, от последния ремонт минаха 10г а и ремонта си беше по моя вина.
dragozow - майстор
Ремонтира се китайската.
Ronin - специалист
Колега,видата е като руски УАЗ, изключително здрава машина за експоатация в тежки условия само че след всяко влизане в гората му правиш ремонт както и повреме в гората ....Омразна ми от тая ремонтопригодност на видата,тоя сауник се чупи месец месец и половина след като го сменя....съответно правя шина зад него....има няма 5-6 сауника съм сменил....тая набивка ми скъсява живота поне 1-2 пъти в сезона се сменя.....Работно колело съм сменял 2 бр. от както я стопанисвам тая помпа а тя е на около 35-37 години,оста съм я пристъргвал няколко пъти и е с набит пръстен от неръждавейка,всички тея упражнения съм ги правил с двете си ръце....Омръзна ми...предпочитам всяка пролет по 60 лв. и да не му мисля...!А на всичко отгоре тоя райдер дава повече вода и по голямо налягане !Заради това днес ще сменям тръбата която е 14 метра под земята с 32 мм полипропилен....!
Ronin - специалист
А ...и заради честите ремонти на видата съм подменил всички болтове от неръждавейка !
И относно гаранцията на райдера е 2 г. Това теоритично прави по 30 лв. на година за нова помпа..ако я изхвърля след като изтече гаранционния срок ....ми само бензина до вилата ми е толкова ....!
Да не споменавам че помпата си стои целогодишно в дупката без да се сваля...в смисъл не ми пука че могат да я откраднат !
Влизам в къщи,натискам бутона на ПВ-то и водата тръгва...сложил съм и дистанционно от автоаларма и мога да я пускам и спирам в радиус от около 50-60 метра.....
filmatoplo - майстор
Би трябвало да ти върши работа , няма какво да и стане ако не я тормозиш много , тя по принцип се охлажда по малко .Единствено май няма защита от работа на сухо :? ако чуеш че си променя гласа -изключвай навреме. :wink:
dragozow - майстор
Между другото една колежка ми се похвали че преди 15 години си е купила китайска помпа (IDB 35) и все още си вади вода от кладенеца и си полива на село. Струвала е около 60 лв, слабичка е, с малък дебит и напор, но на нея и върши работа.
Ronin - специалист
Защита за работа на сухо няма ,аз обаче се чудя какво ще и стане ако работи на празен ход....те това е един обикновен двигател който върти едно работно колело .....Мелницата ми за брашно като я оставя да бие на празен ход и става добре....само мен ме бие с 3.2 Kw....! Относно помпата единствено би трябвало да пострада фибъра !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помпа за поливане RAIDER RD-CPM158" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: