Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nobreak - специалист
Колеги до тук разбрах, че повече от един клапан не бива да слагам /или не съм разбрал/. Искам да попитам на какво разстояние от помпата трябва да го сложа? Става дума за едноцолова моторна помпа и кладенец около 15 м дълбок....ако има значение. Имам и още един въпрос. От написаното за водния капан разбирам, че обема на казана трябва да е поне 2 пъти по-голям от обема на смукателния маркуч. От прости сметки п.r2.h на маркуч 1 цол ако вътрешния диаметър е 1.6 см. и дължината на маркуча е 20 м, то обема на казанчето трябва да е поне 160.8 м3 :shock: или греша .....
Благодаря и поздрави на всички.
hidrazin - майстор
Посочения от теб маркуч събира четири литра вода.
Абе хората вече не ходят ли на училище или на нищо не ги учат там?
:partyman:
nobreak - специалист
hidrazin написа:
Посочения от теб маркуч събира четири литра вода.
Абе хората вече не ходят ли на училище или на нищо не ги учат там?
:partyman:
Колега с каква формула го сметна.... :?
fbr - майстор
Смятане обем на цилиндър в кубични дециметри.
hidrazin - майстор
Колега с каква формула го сметна.... :?
По твоята формула бе колега. Определено не съм пълнил маркуч и после да го изпразвам в мензура.
:partyman:
nobreak - специалист
hidrazin написа:
Колега с каква формула го сметна.... :?
По твоята формула бе колега. Определено не съм пълнил маркуч и после да го изпразвам в мензура.
:partyman:
Аз защото смятам 3.14 х 2.56 х 2000 = 16076.8 см3....
bigdragon - майстор
nobreak написа:
hidrazin написа:
Колега с каква формула го сметна.... :?
По твоята формула бе колега. Определено не съм пълнил маркуч и после да го изпразвам в мензура.
:partyman:
Аз защото смятам 3.14 х 2.56 х 2000 = 16076.8 см3....
Това са 16 литра, а не 160 кубически метра.....
hidrazin - майстор
3,14 x 0,8² x 2000 = 4019,2 cm³
Щом си казал нека да е в сантиметри. Предполагам тия 19,2ml в повече не бъркат нещата.
:partyman:
P.S. Айдеее... Появи се още един дето не е ходил на училище. Днеска се лепят като мухи
във форума. Да не би днес следобед да са затворили училищата та плъзнахте по форумите?
:partyman:
bigdragon - майстор
В един момент се замислих дали хидразина не е сбъркал, ама не е...
nobreak - специалист
hidrazin написа:
3,14 x 0,8² x 2000 = 4019,2 cm³
Щом си казал нека да е в сантиметри. Предполагам тия 19,2ml в повече не бъркат нещата.
:partyman:
P.S. Айдеее... Появи се още един дето не е ходил на училище. Днеска се лепят като мухи
във форума. Да не би днес следобед да са затворили училищата та плъзнахте по форумите?
:partyman:
Видях грешката си. Аз смятам 1.6, а то е диаметъра не радиуса..... :-k Благодаря за корекцията

Тема "Смукател за водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: