Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
DaGa - напреднал
Благодаря за отговорите,но моя грешка ,че не съм се уточнил правилно -

Притеснението ми е,че като толкова дълго са били без пломби, и не са минавали проверка при заявяване за нови и пломбиране от ВиК може да искат да начислят някакви хиляди кубици за хиляди левове за плащане ,които да от откажат наследниците да го плащат. ВиКато да кажат,че не се знае реално колко е било потреблението през тези години нищо,че сметките са плащани ( и то на максимална консумация за топлата вода ,като гледам по бележки предоставяни ми от наследниците).
kozl - майстор
И какви бележки гледаш?
От Соф.водата ти трябват фактурите да видиш какво е начислено.
Поне с една ф-ра и номерата в нея може да направиш справка в офис на Соф.вода дали начисленото е платено.
За топлото и топлата вода справка с абонатен номер при топлинния счетоводител.
Немам идея в момента каква е базата в Соф.вода на човек без водомер, но гледам че от Бруната са базирали 50 м3 на човек, годишна консумация. При нас е 11 лв/м3 подгряването та към 550 лв/год.база за 1 ползвател.
DaGa - напреднал
Точно фактури гледам и всичко е платено, и в Топлофикация съм проверил - няма задължения никакви.

Идеята ми е,че при смяна на водомерите да не решат ,че бабата си ги е откачала и хабила вода като за световно ,пък плащала само няколко кубика и да искат да се плаща нещо,което да откаже продавачите те да покрият тези разходи
ESPACE - майстор
Каква е тази глупост за плащане на база в панелен блок? Този блок нали има общ водомер> Ако има две-три такива баби плащащи по тоя начин как се засича общия с другите, кой плаща разликите?
krasi92 - майстор
щом е плащала база никакво значение дали с или без водомери.
DaGa - напреднал
пет сеп 16, 2022 6:09 pmESPACE написа:
Каква е тази глупост за плащане на база в панелен блок? Този блок нали има общ водомер> Ако има две-три такива баби плащащи по тоя начин как се засича общия с другите, кой плаща разликите?
Еми и аз се учудих, но явно е можело когато го е правила ,като е заявила,че живее сама,което и ралано си е било така.
kozl - майстор
Във фактурите на соф.вода има ли отчети на водомери?

Тема "Пломбиране на водомери..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: