Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Дайте някой дето пломбира водомери в София. Мога и сам да си сложа пломбите ама нямам... В Софийска вода ме карат да чакам 10-тина дни поне, а аз нямам това време трабва ми до ден-два.....
Мерси предварително...
докера - специалист
Ако водомера ти е редовен , районния техник по поддръжката би трябвало да дойде да го пломбира още на другия ден след подаването на заявката във ВиК /Софийска вода/ . Поне във Варна така процедират .
Katya - помощник
Минавала съм по тази процедура (за пломбиране на водомер) миналото лято. За да не ходиш на онова място на ул. Козлудуй (от бул. Мария Луиза към Орландовци), където ти вземат по 8-9 лв. на водомер, в зависимост от това дали е за топла или за студена вода, и те карат да чакаш минимум една седмица за проверка и пломбиране, трябва да си купиш нови водомери (произведени не по-рано от 2 или 3 години, не помня точно), защото те се продават пломбирани. Монтираш ги на мястото на старите водомери.
После отиваш в някой център за работа с клиенти на Софийска вода и правиш заявка за узаконяване на водомерите, т.е. да сложат по един пластмасов пръстен върху връзките до водомерите. От там ти дават едно талонче с телефонни номера, обаждаш се и си уговаряш ден и час за извършване на процедурата по озаконяване. Не се чака дълго време за посещението.
Много е важно: пази си старите водомери за да прехвърлят веднага данните от тях по партидата ти, подготви се да дадеш потребителски номер за топлофикация (в случай, че сменяш водомер за топла вода), както и да покажеш сертификата на новите водомери. Общо взето това е.
А щях да забравя: няма как по друг начин да ти пломбират водомерите (когато са стари) освен на ул. Козлудуй, ако си решил да не купуваш нови.
Последна промяна от Katya на пон мар 12, 2007 12:48 pm, променено общо 1 път.
докера - специалист
Предполагам , че колегата имаше предвид пломбирането с пластмасова пломба на холендера на входа на водомера :wink: Ако са нови -няма проблеми - процедираш по гореописания от мен начин .Техника да заприше и първоначалните показания :wink:
Колега , ако водомерите са били вързани и пломбирани към стара инсталация и сам си ги разпломбирал и свалил - очаквай проблеми ! Разпломбирането може да се извършва само от техник на водоснабдителното дружество :wink: Ако случаят е такъв , търси връзка там , да дойдат да ти съставят един протокол за демонтаж :wink:
Katya - помощник
Жива да не бях :shock: ама още помня какво съм вършила, та дори и 7 месеца преди днес.
1. Лично не ги махнах, а това го стори майстор - на свободна практика, на когото му платих. Той свали старите и постави новите водомери, като най-брутално счупи пластмасовите пломби :cool:. И за ваше спокойствие ще ви кажа, че нямаше никакви санкции! Естествено, че преди това се обадих на Софийска вода за да попитам дали ще ме глобят ако направя описаните действия. Служителката полюбопитства какво налага смяната на водомерите и след като я уведомих, че е поради ремонтни дейности, ми отвърна "сменяйте ги, няма проблем". А аз предпочетох да си купя нови, защото старите ми бяха от преди четири години, пак с пломби, но като се свалят от инсталацията, поради изискването да са проверени най-рано две или три години преди повторното им монтиране, трябваше отново да минават през лаборатория - този процес всъщност отнема най-дълго време.
2. Някъде съм си забравила кристалната си топка, та не мога да бъда сигурна какво точно е имал предвид vesssoo под "пломбира водомери". Защото има два вида пломбиране - едното с пластмасовата пломба на холендера, а преди това самия водомер се пломбира като се провери в специална лаборатория - става въпрос за металната пломба с печат върху нея.
3. Трябва да се отчете обстоятелството, че става въпрос за различни дружества, от една страна "Водоснабдяване и канализация" ООД - Варна, а от друга "Софийска вода" АД, а човека пита за София, или нещо се бъркам :?
4. Благодаря за съвета, но трябва да подчертая, че моите водомери отдавна са пломбирани отвсякъде и в момента проблеми, освен с плащането на месечните сметки, нямам.
Rumen Iankov - специалист
Последните водомери които смених съвпаднаха с минаването на инкасаторката на ВиК и тя самата каза че другият път ще вземе пломби и ще пломбира водомерите.А иначе в центровете на Софийска вода ще ви кажат кога може да се пломбират водомерите.Но понеже са монополисти когато кажат тогава пломбират.Ако се бърза почват да създават ядове.По добре изчакайте срока който са ви дали.
SHL - специалист
Досега не съм чувал, като си правиш ремонт и си свалиш водомерите за да ги смениш с нови, някой да направи проблем за това ! Практиката е: сваляш старите водомери, слагаш новите и викаш Софииска вода да узаконява и пломбира !!!
Time2Burn - специалист
От личен опит ще кажа: Правиш ремонта - слагаш новите водомери и не ходиш никъде. Когато (някой ден) дойдат от софийска вода да отчитат - ще си отчетат новите и ще си ги пломбират (взимат по 1 лев на пломба) и това е. Няма никакво ходене никъде и никакви такси и никакви чудесий. Досега не съм чул някой клиент да каже че не става така, или че са му направили проблем или подобна неуредица.
8180 - майстор
За Сф става дума:
Преди две години инкасаторката обърна внимание, че потребяваме много вода и е добре да сменим водомера. С приятел го сменихме с нов. Стария го "паркирахме" до новия да си отчетат данните при поредното посещение. Казаха, че трябва да се пломбира (холендрите). Инкасаторката се смени преди год. Новата наскоро каза (вече след 2г.), че трябва да се пломбира. Доколкото разбрах ТЯ е назначила час на техниците (освен ако любимата не се свързвала някъде). Ако е имало някакви минимални проблеми, щяха да ми ги прехвърлят на мен - явно е нямало.
100% съгласен (като "клиент" с практически опит) с Time2Burn и почти с SHL (поне ние никого не сме "викали").
Katya - помощник
8180 написа:
"........(освен ако любимата не се свързвала някъде). ").
=D>

Тема "Пломбиране на водомери..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: