Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Каналски - специалист
Някой да е Монтирал или Ползва този модел Кухненски Смесител ?
CeraPlan New смесител стоящ за кухня - ниско налягане
ozimen - специалист
На кухненската мивка имам такъв,какво те интерисува.
Каналски - специалист
При монтажа трите тръби на съответните местта ли се свързаха или имаше някакво объркване ?
При ползване имали усещане за загуба на налягане, т.е. видимо дебита добър ли е ?
При спиране на водата от ръкохватката, веднага ли спира или от "чучура" продължава леко изтичане докато спре ?
Смесването на Топла-Студена вода добре ли се управлява ?
* на един приятел му монтираха три броя такива в три кухни, вчера ги погледнах и при Трите има някакъв проблем. Погледнах и Четвъртата в кутията, ако захранващите тръби са монтирани фабрично, според мен са объркани означенията по тях ... Аз му препоръчах такива модели/конструкция, сега се чувствам неловко :-(
Synthy - специалист
Не е съвсем по темата, но ако не си решил твърдо да е този смесител - насочи се към БЛАНКО. Единствената причина е, че бланкото лепва много добре на мивките. Идеал-Стандарт, Видима, Тека и Евролукс (фабер) не пасват добре, и се клатят върху мивката. Бланко които гледах не правят така, ама са по-скъпи. И машинките на Видима/Идеал-стандарт не са много добри (керамичните). Аз лично не съм им фен, въпреки качествената изработка. Имам 2 смесителя видима, и на двата машинките са куци. Но поне покритието им е бетон, като знам какви издевателства съм правил над смесителите, хромираното покритие не е паднало, само е леко надрано където съм ги тормозил с ключовете. На другите места е като ново.
Каналски - специалист
Synthy написа:
...
Да, Ideal Standard/Видима не са единствените или критерий за най-добро. Особеността е, че малко производители произвеждат и почти никой от търговците не предлага Смесители за бойлер с ниско(без) налягане. Като добавим и технически-монтажни особености, наистина става "дявол и половина". Аз съм изненадан от видимо неуспешният Монтаж/Работа на три броя Смесители ! Предполагам ще разбера къде са били проблемите, ако ме допуснат до Информацията.
ozimen - специалист
Извинявам се за подвеждането-моя не е за ниско налягане.Подведох се по снимката:двата са еднакви на външен вид.От моя съм много доволен.Работи перфектно и нямам никакви забележки. :headbash:
kotyo - специалист
Synthy написа:
Не е съвсем по темата, но ако не си решил твърдо да е този смесител - насочи се към БЛАНКО. Единствената причина е, че бланкото лепва много добре на мивките. Идеал-Стандарт, Видима, Тека и Евролукс (фабер) не пасват добре, и се клатят върху мивката. Бланко които гледах не правят така, ама са по-скъпи. И машинките на Видима/Идеал-стандарт не са много добри (керамичните). Аз лично не съм им фен, въпреки качествената изработка. Имам 2 смесителя видима, и на двата машинките са куци. Но поне покритието им е бетон, като знам какви издевателства съм правил над смесителите, хромираното покритие не е паднало, само е леко надрано където съм ги тормозил с ключовете. На другите места е като ново.
Хм, два пъти ми се е налагало да отварям стоящи кухненски батерии на бланко( на по около 6 месеца), заради теч от главата. Оказа се, че основата е гол месинг, който кородира и през окисния слой се просмуква водата. Лечението- полиране с водна шкурка. Главите също се оказаха средна ръка от бай китаец. Това чудо струваше 120-130лв. В същото време откровено китайски батерии със същата конструкция и цена 22-24лв. даваха много малко ядове и нямаха подобни недоразумения в изработката. Видима са съвсем друго ниво, въпреки че качеството им отдавна не е това, което беше( но това важи и за всички производители) и съм отявлен противник на ценовата им политика.
Каналски - специалист
Примерни препоръки при монтаж на стоящ смесител за бойлер който работи с ниско налягане (без напорен) :
Легенда :
(1) - Връзка Студена вода от водопроводната инсталацията към Смесител ;
(2) - Връзка Студена вода от Смесител към Бойлер ;
(3) - Връзка Топла вода от Бойлер към Смесител ;
# Малкообемен Бойлер, за долен монтаж. Погледнат отпред - Отдясно вход студена вода - Отляво изход топла вода.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. При изваждане на Смесителят от кутията трябва да се провери дали фабрично тръбите са монтирани коректно :
# при затворен смесител, въздуха свободно трябва да преминава от (3) и да излиза през чучура
# при Схема А) , въздуха свободно трябва да преминава от (1) и да излиза през чучура и да не излиза от (2)
# при Схема Б) , въздуха свободно трябва да преминава от (1) и да излиза от (2) и да не излиза през чучура
* може да се направи с уста и пръсти, без да се монтира лебедката/чучура за по-лесно запушване с пръсти !
2. Проверка при монтиран Смесител:
# Свързване на (1) към водопроводната инсталацията
# Тръби (2) и (3) остават свободни/отворени
# Схема А), крайно Дясно Отворено положение за работа само със Студена вода. Водата изтича от чурура, от (2) не изтича нищо , от (3) е нормално да прокапва/притича малко защото е свободно отворена към чучура
# Схема Б), крайно Ляво Отворено положение за работа само със Топла вода. Водата изтича само от (2), от чучура и (3) не трябва да изтича нищо
3. Свързва се Смесителят към бойлера
# (2) към входа за студена вода
# (3) към изхода за топла вода
4. Общи
# При нагряване на водата в бойлера, по подразбиране е нормално от чучура да прокапват капки ;
# В техническата документация пише 13 l/min (при 3bar) = 0,22 l/s , което си е нормален дебит Но при 3bar/атмосфери. Това налягане в много случаи e непостижимо.В този случай това е модел B5184AA, за модел B3696AA пак е написано 13 l/min, но има и диаграма на дебита спрямо налягането в която за 0,20 l/s е налягане 1,5bar. Моят извод е, че има "дупка" в информацията за хидравличните характеристики на модел B5184AA и на места с ниско налягане ще има дискомфорт при ползване на смесителят заради малкият дебит ;
# Причината да се ползва модел B5184AA е. До кухненската мивка няма инсталация за топла вода и за да не се монтира предпазен вентил на бойлера се ползва схема на свързване за работа "без налягане".

Повече информация:

Код: Избери всички

http://planer.idealstandard.de/de/index.html?file_option=http://planer.idealstandard.de/de/products/pe.html?pconf[id]=2115&pconf[filter][4]=b&pconf[filter][6]=ba,ka&pconf[filter][205]=1

Прикачен файл

P2.png
P2.png (19.69 KиБ) Видяна 13871 пъти

Прикачен файл

P1.PNG
P1.PNG (39.99 KиБ) Видяна 13886 пъти
tyo - специалист
to delete
Последна промяна от tyo на нед юни 24, 2012 2:56 pm, променено общо 1 път.
Каналски - специалист
Чакай, чакай ! Аз лично трябва да Помисля малко ! Ама Горещо Препоръчвам да не се ползва такъв Смесител при различен случай от Бойлер без налягане !
С ръкохватката управляваш (1) и (2) , (3) е пасивно постоянно отворен и не се управлява от смесителят.
В момента като мисля, според мен Не Може да се ползва този Смесител за твоят случай !

Тема "Кухненски Смесител - монтаж и ползване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: