Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

Търся човек или фирма която може да направи сондаж за вода в София. Сондажа трябва да е с дълбочина ~20 метра, 125 мм. Проблема е, че достъпа до двора в който трябва да се прави сондажа е през ограда висока 2 метра, т.е. сондата трябва да е достатъчно малка за да може да се прехвърли с кран или да да може да мине през еднометров отвор (коридор).

В интернет намерих една фирма, но собственика ми се струва малко несерьозен.
Ако питаш за подвитошката яка много не избирай че те повечето като чуят за къде става въпрос бягат надалеч.Проблема там е че има под земята големи камъни-валуни и корони даже се чупят.
Мястото е около централна гара. Почвата е сравнително мека. Просто ми трябва някой с по-малка сондажна машина.
Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)
Щах да ти кажа ама си свършил работа. Имам един в Кюстендилско, предполагам че София няма да му е проблем. Толкова взимат, около 100 кинта. Добре е да е широка тръба за да имаш избор на помпи.
zaqwsx написа:Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)

Други питания има ли? Или си ОК от тук нататък :)
zaqwsx написа: Малка фирма от провинцията с мобилна машинка

Ех. провинция...... ако не е тя..... без вода да сте останали :-D Иначе, честито :supz:
[quote="zaqwsx"]Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)[/quot

Само сондиране и промиване ли ,а тръби сложиха ли ?
zaqwsx написа:Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)

би ли ми пратил координати на ЛС?

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Водоснабдяване и канализация.”