• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Тани - модератор
hidrazin написа:
Напълно съгласен с обобщението. Аз лично нямам какво повече да кажа.

Изображение

:partyman:
Чест беше да споря с тебе! Нито за миг спора не излезе от рамките на техническите въпроси, за разлика от някои други теми! Винаги е приятно и полезно човек да спори с интелигентен човек!


ПП г-н Ганев , именно затова се включих в темата, за да споделя и моя горчив опит и да предпазим и други да научават това от собствен горчив опит! По-добре е да се поучат от нашия, без да пробват на практика! Съжалявам, че не съм споделил по-рано за да ти спестя главоболията!
hidrazin - майстор
Благодаря за оценката! :roll:

А към LazarGanev:
Хубаво беше да споменеш и модела на електронния пресостат, защото се оказа че част от тези устройства, на които им викат така
не контролират горната граница на налягането. Както е и в този случай. Това ще е от полза за други, които прочетат темата.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
hidrazin, не смятам, че пресостата е менте, взел съм го от сериозна фирма, италиански е със сигурност.
hidrazin - майстор
Никой не казал, че е менте. Те всички са някаква марка и повечето от тях се продават от сериозни фирми. От това, което си написал
излиза, че този пресостат не контролира горната граница.
но когато се захранва от водопровода става лошо - наслагват се двете налягания, налягането минава 8 бара
Същото което дъвчехме тука. И тъй като информацията в нета за тези устройства е все още твърде оскъдна и непълна би било
добре да се събере малко информация кои от тях какви възможности имат. Не става дума да се прави реклама или антиреклама.
:partyman:
infomar
Сега разбрах, че няма разклонителни кутии с отвори един цол. Проверих в два големи магазина и се оказа, че трябва да си направя такава с фитинги. Няма проблем, но останах учуден. Въпросът ми към специалистите е следният.
Трябва ми разпределителна кутия с :
- вход - 1'
- изход градина - 1' който продължава с тръба 1'
- изход водопровод в къщи - 1' - продължава с 1/2'
- изход хидрофорен балом - 1' - продължава с 1'
Налягане до 10 бара.
Температура на водата от 0 до 50 гр.
Разклонителната кутия после не е необходимо да е разглобяема.
На последно място и ценово - има разлика дали ще струва 200 лв или 40!!... понеже видях да се предлага само един метален "тройник" за 16 лв.

Има ли значение с какви фитинги ще бъде по-трайно и сигурно съединението:

Метални но от какъв материал - поцинковани, месинг, медни, или др. в комбинация с "Уплътняващата паста UNIPAK"
Изображение Изображение Изображение

Полиетиленови (или метални). Смущават ме тези връзки!!
Изображение

Полипропиленови. Чрез запояване. Не са ли най-сигурни? Тези ми вдъхват най-голямо доверие.
Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Разбира се че ППР ще ги направиш - най-евтино и сигурно
hotrider - специалист
я каква хубава разправийка сте си спретнали за електронни пресостати и флуид контроли :axe: , ей сега ще я почна от начало да чета да не изтърва нещо.

сори за спама не се сдържах, нямаше как да влизам известно време и тук станало интересно.
infomar
Според мен няма никаква разправийка, а радващо цивилизован диалог. Идеята ми в началото беше една, но в края се промени в резултат на дискусията. Сега мисля, че съм взел "информирано" решение как да вкарам водата в къщи а не емоционално. Доволен съм, че се намериха колеги да отговорят на понякога тъпите ми дилетантски въпроси. Надявам се темата да е полезна на всички имащи подобно желание.
valja - напреднал
Здравейте!
И аз се запалих по тази тема, защото тази година реших да си поливам градината с капково поливане - програмно зададено. И за да съм сигурен, че помпата няма да остане на сух режим слагам пресостат - механичен с граница на изключване 0,1 bar Аз разчитам на статичното налягане което се намира в тръбата над помпата да поддържа тази граница и ако падне под метър да изкл помпата. Ще приложа и чертеж. Та въпроса ми е дали тръба с 1 1/4 цола сечение и височина 3м може да поддържа пресостата при мин. настройки на изкл. Той е тип LP3
Изображение
Каналски - специалист
valja написа:
...
valja , може да не съм разбрал правилно какво си написал ! Но имам чувство, че има някакво заблуждение/объркване при теб, относно работата на "традиционият" пресостат. Непременно изчакай някой от писалите в тази Тема да си каже мнението ! Аз лично не съм сигурен какво си написал и питаш.
* дали тръбата ще е димаметър 1¼" , 3" или ¼" статичното налягането което създава водният стълб е едно и също, т.е. не зависи от диаметъра , а само от височината.
* не съм се занимавал скоро да настройвам пресостати, но ако наистина може да го настроиш на 0.1bar (1mH2O) или ценово достъпната техниката е много напреднала или ще си купил нещо много добро
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: