• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
infomar
Все се каня да разбера, тези химикали които се поставят във филтрите, от една страна почистват някой неща от водата, ама не вкарват ли нещо вредно в нея.... :?

Посоченият филтър е добро изпълнение според мен, може би от газова бутилка дали няма да стане?
Количество смола гледам, че е в големи разфасовки и като се отвори и трябва специален режим на съхранение... до следващата година. Как става това?
romanpm - майстор
Филтърът има цедка която не позволява преминаването на "хайвера"-смола към изхода , така че не всеки съд става :wink: шоп Смолата се регенерира със сол и няма нужда от смяна , по-горе го пише :)
fore - майстор
Все едно пясъчен филтър за басейн. :)

Добре е , но е скъпо и изискващо доста разправии съоръжение. За сега ще слагам Калгон в пералнята. Лошото е че входящите клапани на пералнята не се защитават от него.
Другият сериозен проблем е бойлера. Понеже не го ползвам често, за сега работи добре. Но и той неминуемо ще се чисти някога. Имам и един резервен. А може и да купи друг с Анодна защита.
Вода пия само минерална, така че това не е проблем.
nеwage - специалист
fore написа:
Все едно пясъчен филтър за басейн. :)

Добре е , но е скъпо и изискващо доста разправии съоръжение. За сега ще слагам Калгон в пералнята. Лошото е че входящите клапани на пералнята не се защитават от него.
Другият сериозен проблем е бойлера. Понеже не го ползвам често, за сега работи добре. Но и той неминуемо ще се чисти някога. Имам и един резервен. А може и да купи друг с Анодна защита.
Вода пия само минерална, така че това не е проблем.
Аз живея 15 години на място без ВиК, къщата се захранва с хидрофор, самоделен, от най-варовитата вода, която можете да си представите - като свариш един чайник вода, после дъното не се вижда от варовика, който се е утаил!
И въпреки това и бойлера (най-прост, поцинкован, никакви анодни защити и прочие) и пералнята си работят вече 15 години без грешка, при условие, че имаме малко дете и пералнята работи нон-стоп. Тези калгони и простотии са само да ви прибират парите.

За хидрофора да кажа две думи - бях със SmartPress - италиански пресостат за 130 лв. Горя 10 пъти, преправях, правих, два пъти купувах нов, омръзна ми! Сега взех един Raider RD-EPC02 за 47 лв. - 3 години няма грешка.
Помпата е немска WILO
fore - майстор
За Калгона, проучих нещата и установих че всички маркови препарати за пране като Ариел и тнт съдържат Зеалити или Фосфати. А имено Зеалита се садържа и в Калгона в по голями %.
Зеалита е минерал който заменя варовока с натрий като онази Смола.
Та с по големи количества от Прахта за пране проблема се решава.
Друг е въпроса че в една Съвременна пералня освен по нагревателя другаде няма къде да се отложи варовик.

При бойлера е по съществен проблема. Там рано или късно се налага чистене на натрупаният варовик по дъното на резервоара.

Енхела който купих работи отлично за сега. Пълна окомплектовка за хидрофор. С разширител 20 литра и презостат. Помпата е със самозасмукващ балон от неръждавейка. На цена от 240 лева. Добавеният от мене филтър за ситни частици пак на Енхел с 2 литра обем спира ръждите от старият водопровод отлично.
lenovec - напреднал
hidrazin написа:
Напълно съгласен с обобщението. Аз лично нямам какво повече да кажа.

Изображение

:partyman:
Хм, аз донякъде не съм съгласен, че ако системата помпа + ел пресостат вило от кладенец , и ВИК са свързани наляганията ще са сумират. В един колега нещата са направени точно по същия начин със същия флуидконтрол който hidrazin е посочил, стои отгоре на помпата и ВИК са свързани има разбира се клапан след водомера, когато от ВИК има налягане помпата не включва....

Питам понеже ще правя същата интервенция само че с сондажна помпа.
maxuel82 - специалист
Прочетох по-голямата част от темата ,но пак да си питам - Комшията на село си сложи хидрофор и сега като си пусне чешмата у нас водата спира . Това се случва ,защото от улицата сме на обща тръба 1/2 и няма достъчно дебит . Тъй като тръбата минава през неговия двор ,т,е, той ми дава вода , аз ще трябва да се спасявам . В двора на 50м от къщата имам сондаж , водата е на около 10м дълбочина . Та се чудя дали да не си сложа хидрофор и да си ползвам сондажа и да спра кранчето на ВиК . :arrow: Сега в момента имам българска помпа Вида 1" която предполагам няма да ми върши работа . Питането ми е 1. :arrow: мога ли да използвам настоящата помпа ? 2 . Ако тази помпа не става каква ще ми е необходима ? 3.Какви тръби ще ми трябват ?
Madzhar - помощник
чет окт 04, 2012 1:37 amhidrazin написа:
Някой ще подскаже ли какво представлява Wilo-Fluidcontrol FC2
От две години ползвам такъв. Никакъв разширителен съд няма след него (или преди него). Той си има вграден малък такъв.
Монтаж - вертикален. Обикновено се навива непосредствено на изходящия щуцер на помпата. А тези BRIO
са доста проблемни и малко смешни.
Между другото наистина на потопяема помпа не съм го пробвал. Но погледни тук:
http://www.pumpstrade.com/wprom/WILO_20 ... 06b04c.jpg
Между другото електрониката им е добра и лесна за ремонт.
:partyman:
А може ли Wilo-Fluidcontrol да се монтира на разстояние от самата помпа?Да не е на самият изходящият щуцер, ами на около 20 тина метъра от помпата?
LazarGanev - "Велик майстор"
Може, стига да е на главната тръба, през която минава целия дебит. Докато механичен пресостат може да се монтира и на глухо отклонение, където няма дебит.
Madzhar - помощник
нед яну 19, 2020 8:19 amLazarGanev написа:
Може, стига да е на главната тръба, през която минава целия дебит. Докато механичен пресостат може да се монтира и на глухо отклонение, където няма дебит.
Благодаря за отговора.Хубав ден.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: