• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
falcoh - специалист
Здравейте,
Монтирах си бустер помпа / Wilo PB 400 EA/ за да си вдигна налягането на водата. Захранвам еднофамилна къща с градина от градския централен водопровод. Ефекта от помпата е много добър. Притеснява ме само, че винаги като отворя някой кран и помпата се включва, а не винаги ми е необходимо високо налягане. Налягането в градския водопровод е около 3 атм. , но през летния сезон когато съседите започнат да поливат... налягането пада на 1 атм./ затова и монтирах помпата/. С помпата увеличавам налягането + 2-2,5 атм. Въпросът ми е има ли начин да свържа някакъв пресостат или устройство който да командва помпата, / примерно помпата да се включва само когато налягането падне, а не всеки път когато се отвори кран / и ако има решение...къде и как да го свържа и кой модел препоръчвате. Предлагам схема как съм свързал помпата :

Прикачен файл

свързване помпа.jpg
свързване помпа.jpg (38.48 KиБ) Видяна 1570 пъти
mongoose - напреднал
Здравейте! Захранвам двуетажна къща с вода от кладенец чрез хидрофор вече над 15 години. Тази година явно е по-сушава от предишните и водата в кладенеца взе да не стига. Добавих съд 1м3 който да служи за резерв. В момента схемата е следната: хидрофор взема от резерва и захранва къщата; втори хидрофор захранва резерва от кладенеца като е включен към реле време и работи на интервали така, че да не изпразва кладенеца а нивото в резерва се определя от поплавъков пълнещ механизъм. Дразни ме когато поплавъка е отворил пълненето но помпата е в режим "почивка" и тогава налягането в системата пада на нула. Мислех си, че решението е просто - възвратен клапан с регулиране на налагането, но уви, не откривам такива по магазините. Въпроса ми всъщност е има ли възвратен клапан който да пуска примерно над 1,5-2 bar но под това налягане да затваря? Намерих чертеж на такъв тип, има и индустриални, но за бита неможах.
Antonii - майстор
Предпазните клапани за отоплителните инсталации са на подобен принцип и може да ви свършат работа, има ги на всякакви налягания.
mongoose - напреднал
нед сеп 13, 2020 7:58 pmAntonii написа:
Предпазните клапани за отоплителните инсталации са на подобен принцип и може да ви свършат работа, има ги на всякакви налягания.
Благодаря, ще проверя!
lpoik - специалист
Зравейте, трябва да монтрам хидрофор. Може ли да монтирам буферен съд на изхода на помпата с цел по рядко включвана на помпата. Помпата си има буфер с гумена мембрана.
шоп - майстор
Може да монтираш и 100 буферни съда вързани където ти е удобно по системата.
lpoik - специалист
нед авг 15, 2021 5:27 pmшоп написа:
Може да монтираш и 100 буферни съда вързани където ти е удобно по системата.
Ако вържа 100 буфера това ознчава ли че, помпата ще се включва един път на два дена.
шоп - майстор
Колкото повече е обема на единствения или множествтото РС по-рядко ще вкючва помпата.
В момента у нас съм с 4 бр. 50л РС.
krasi92 - майстор
и за какво ще ползваш застоялата вода от 100 буфера
lpoik - специалист
пон авг 16, 2021 9:09 amkrasi92 написа:
и за какво ще ползваш застоялата вода от 100 буфера
То е ясно че, няма да слагам 100 буфера, говорим по принцп Ще монтирам буфери както каза шопа. Благодаря ви за мненията.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: