• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
пон авг 16, 2021 9:09 amkrasi92 написа:
и за какво ще ползваш застоялата вода от 100 буфера
Кога в един или няколко РС имаме застояла вода?
Оставяме варианта, когато сме 1 седмица на море. Тогава и във водопровода имаме такава вода.
lpoik - специалист
пон авг 16, 2021 2:23 pmшоп написа:
пон авг 16, 2021 9:09 amkrasi92 написа:
и за какво ще ползваш застоялата вода от 100 буфера
Кога в един или няколко РС имаме застояла вода?
Оставяме варианта, когато сме 1 седмица на море. Тогава и във водопровода имаме такава вода.
Здравей шопе, ти спомена, че имаш 4 буфера те с гумени мебрани ли са и помпаш ли ги с въздух и как са свъзани паралелно или последователно?. Може ли да позвам бойлер 80л.(имам неръждавейка) свързан последователно на изходната тръба, дали по този начин ще се намалът вклюванията на помпата. Ще има ли ефект или да не се занимавам. На всички хидрофори буферите са свързани паралел. Много бих изкал да споделиш как е свързна твоята помпа. Само на теб имам доверие като доказан спциалист. Благодаря.
шоп - майстор
Да, с гумени мембрани са. По принцип са за соларни системи, но такива ми изпаднаха на отлична цена. Вече повече от 5 год ги ползвам. Дори и въздуха не съм проверявал.

От хидрофора тръгва една ф32 полиетиленова тръба и на нея са подвързани РС

Мислил съм си го варианта 80л неръждаем бойлер да бъде РС. Тръбата на студената вода се скъсява, а тръбата за топлата се затапва.
Въздуха, който ще се сгъстява и разширява ще работи в наша полза.
lpoik - специалист
ср авг 18, 2021 6:13 pmшоп написа:
Да, с гумени мембрани са. По принцип са за соларни системи, но такива ми изпаднаха на отлична цена. Вече повече от 5 год ги ползвам. Дори и въздуха не съм проверявал.

От хидрофора тръгва една ф32 полиетиленова тръба и на нея са подвързани РС

Мислил съм си го варианта 80л неръждаем бойлер да бъде РС. Тръбата на студената вода се скъсява, а тръбата за топлата се затапва.
Въздуха, който ще се сгъстява и разширява ще работи в наша полза.
Бшагодаря ти, ще пробвам с бойлера и ще пиша.
LazarGanev - "Велик майстор"
Принципно разширителните съдове за соларни и за отоплителни инсталации не са подходящи за хидрофори по хигиенни причини, но когато човек го прави за себе си, никой не може да му каже гък :cool:
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: