• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
пет яну 24, 2020 8:22 pmkrasi92 написа:
Колко да е рентабилно при цена от 1500 само за честотното а помпата да е с мотор които е със специален корпус за да може да се охлажда при ниски обороти. Помпа с честотно е рентабилна при постоянна циркулация на водата.
Скала 2 на грундфос е типичен пример за такова готово решение... Какви 1500 лв за инвертор и охлаждане :idea:
Колегата Трифонов по спомен е с такава.
morfei1 - специалист
Аз съм от половин година с Dab e.sybox. Триетажна къща, три семейства, около 30кубика на месец прави. Средната и мощност/натоварване не надхвърля 60%. Започва да се задъхва след 10-11та чешми пуснати на максимум. Пада налягането иначе държи винаги стабилни 3.0бара или колкото пожелаете до 7-8бара. Успявал съм да я натоваря до 70л. в минута. Не знам дали помпата се задъхва или всмукателнито трасе идва прекалено дълго или може би не може да осигури нужния дебит самият кладенец... при нормална експлоатация, ядове няма.

Тръбата от която смуче водица е набита на около 7-8м. в земята. Водния стълб е около 6-7м. .От коляното до самият Хидрофор има още около 10м. хоризонтално разстояние.

Справя се хамалчето за сега, не се оплаквам. Прилича на кошче за боклук :lol: . Няма външни разширителни съдове и т.н.т. Вход/Изход и един захранващ кабел. Компактно и прибрано. Цената е стряскаща, но имат и мини модел за по-малки нужди. Могат да се вържат и два последователно на специална стойка за по-големи нужди. Може да се добави и буферен съд. И-нет модул за управление и мониторинг също може да се добави.
nikartrade2 - напреднал
пет яну 24, 2020 9:13 pmшоп написа:
пет яну 24, 2020 8:22 pmkrasi92 написа:
Колко да е рентабилно при цена от 1500 само за честотното а помпата да е с мотор които е със специален корпус за да може да се охлажда при ниски обороти. Помпа с честотно е рентабилна при постоянна циркулация на водата.
Скала 2 на грундфос е типичен пример за такова готово решение... Какви 1500 лв за инвертор и охлаждане :idea:
Колегата Трифонов по спомен е с такава.
АЗ също се интересувам от хидрофора SCALA 2 ... Кой е г-н Трифонов за да ми даде повече информация щом ползва такава?
stani64 - напреднал
Здравейте, моля за съвет. Предстои ми да свържа водоснабдяване на баня и кухня в къща от сонда с шахта на дълбочина 3 м от нивото на земята и вода на 4 м от нивото на шахтата. Дълбочината на сондажа е 20 м, тоест има около 17 метра дълбочина с вода. Спрял съм се на самозасмукваща помпа с електронен пресостат.Ето и линк
https://shop.agrodrip-zahara.com/hydrofresh-h-jcrm-2c
Удачна ли е.
Къщата е на един етаж. И още един въпрос оказва ли влияние сваляне на смукатела, на по-дълбоко с цел по чиста вода и влияе ли на дебита, тъй като дебита на сондата е достатъчен и няма да има спад повече от 0,5 м.
ето и линк със схема
http://alfa.kachi-snimka.info/images-20 ... 35949y.jpg
lpoik - специалист
Тръбата със смукателя колкото е по дълбоко толкова по добре, няма да ти се затлачва сондата.Важно е нивото на водата да не е по низко от 7-8 метра от помпата.Схемата ти е идеална,няма да имаш проблеми.На един приятел сондата е 11 метра, но той беше сложил 8 метра тръба и едно лято водата му спираше.Като удължишме тръбата с 3 метра се заби в затлаченото,с ръчна помпа изкарахме тинята и тръбата си слезе до 11 метра.От тогава(преди 15години не е му спирала водата)Така, че си и пусни по дълга тръба в сондата и няма да имаш ядове. Успех. :partyman:
stani64 - напреднал
Благодаря, тъкмо правя списък на филтрите и другите джаджи за връзките.
color - напреднал
Здравейте, изчетох почти всичко в тази тема, но ви моля за съвет за моята ситуация. Имам вилно място с една малка барака и каравана, която ползвам уикендите през лятото. Вода черпя от сондаж с тръби фи100 дълбок около 30м с потопяема центробежна помпа. Не съм мерил точно дебита, но помпата изчерпва водата за около 6 минути, след което сондажа се пълни отново до горе след около 45 минути. Мисля да купя един евтин хидрофор Einhel, имам и един метален резервоар около 200 литра. Помпата ще пълни металния резервоар, към който ще включа хидрофора. Идеята е да имам нормално налягане колкото да мога да си направя малка баня с проточен бойлер и да мога да поливам ливадата (около 300 кв.м.) един два пъти дневно през уикенда. Ще се получи ли по този начин и какво управление трябва да сложа за да станат нещата?
шоп - майстор
вт май 12, 2020 12:13 pmcolor написа:
Ще се получи ли по този начин и какво управление трябва да сложа за да станат нещата?
Абе със сигурност ще се получи, но трябва да инвестираш в защити, най-вече защита от работа на сух ход.

Замери първо за тези 6 мин горе долу колко литра вода изпомпва и от там ще тръгнеш.
Избор на съд. Може да е 200л, може и 1000
Може с реле за време, може и с датчик за ниво и ел. поплавък.
Варианти много.
color - напреднал
вт май 12, 2020 12:34 pmшоп написа:
вт май 12, 2020 12:13 pmcolor написа:
Ще се получи ли по този начин и какво управление трябва да сложа за да станат нещата?
Абе със сигурност ще се получи, но трябва да инвестираш в защити, най-вече защита от работа на сух ход.

Замери първо за тези 6 мин горе долу колко литра вода изпомпва и от там ще тръгнеш.
Избор на съд. Може да е 200л, може и 1000
Може с реле за време, може и с датчик за ниво и ел. поплавък.
Варианти много.
Благодаря за отговора. За тези 6 минути изпомпва около 200 литра. Идеята ми е следната - на помпата в сондажа монтирам защита, която да я изключва, когато нивото падне до около метър над помпата. В резервоара слагам поплавъци, които да включват помпата когато нивото в него спадне до около 50 литра и да я изключват когато се напълни. А хидрофора черпи от резервоара. Резервоара е немски, стоманен, от някакъв стар тип хидрофор, има даже стойка за помпа на него. Ако се окаже че 200 литра са малко, мога да купя един по-голям полиетиленов, но ние по принцип харчим доста малко вода.
шоп - майстор
Така ги виждам и аз нещата
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Хидрофорна уредба за къща без буферен съд - само с преостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: