• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pippo - напреднал
Здравейте,
в момента имам майстор, който ми прави основен ремонт на баня и тоалетна и през тази седмица ще възникне въпроса за сифон. В момента лепи фаянса в първото помещение. Тъй като баща ми строеше къща в последните години на социализма и правихме вътрешните довършителни работи в първите години на демокрацията, а тогава материали се сещате какви имаше, съм останал доста наплашен от некачествените българо-китайски сифони. В къщата имахме някакви алуминиеви сифони, които с помощта на майка ми (смятайте всякакви почистващи химикали) почти се разложиха. Сега трябва да купя 3 нови сифона за апартамента. Гледах вносните сифони на Viega, Alkaplast, Kessel, но и трите не ми вършат работа. Просто от горният ръб на тръбата до решетката техният регулируем минимум е доста висок и не ми вършат работа.
Разходих се из магазините и видях, че основно се предлагат сифони на производителите -
Танушев, Фреко, Аквасто. На външен вид са почти еднакви. Моля като по-опитни от мен да споделите мнения и да ми препоръчате на кой производител да се спра. Като цяло ми харесва повече модела, който вътре е с нещо като чашка за кафе с отрязано дъно, вместо старият модел с една гумена тапичка. Другият въпрос над който умувам е, тялото което остава под плочките да бъде от пластмаса или тази алуминиева сплав, която всички ползват?
В доста магазини за плочки имаше и български рогов сифон от нераждавейка. Той обаче ми се видя доста скъп. Само вчера го видях в няколко магазина от 68лв до 90лв.
Ще очаквам мненията Ви.
Поздрави.
Каналски - специалист
pippo написа:
Просто от горният ръб на тръбата до решетката техният регулируем минимум е доста висок и не ми вършат работа.
Т.е. първичният проблем е Размера на подовият сифон , а не Производителят ?
pippo - напреднал
Да , размера на сифона е първичният проблем, затова съм се спрял на сифоните, които съм споменал по горе.
MamaMy - майстор
Вземи или месингови или неръждавейка.
Spokoiniq - майстор
Или пластмаса, или гол метал както казаха колегите, месинг, неръждавей, всичко друго покрито с прахова боя с химикалите...сам знаеш, сплави са като ЦАМ, и от алуминия вътре сдават багажа.
pippo - напреднал
Благодаря за отговорите,
до колкото разбирам оптималният вариант е пластмасово тяло с капачка от неръждавейка. :-)
Трудна мисия ме чака да издиря подобно нещо по магазините в София, както писах масово се продават вариантите горе.
Фреко - капачка от неръждавейка (не знам как да да преценя дали наистина е неръждавейка или са лъснали обикновена стоманена плочка) тяло от месинг с прахова боя.
Танушев - капачка от месинг със хромово покритие, тяло от алуминии, покрито със пластмаса ?!?
Тези севлиевските в сайта си са написали, че отговарят на БДС, плътен месинг и бла бла.
Ако някои има различно предложение, от посочените по-горе ще съм благодарен да сподели.

edit:
В крайна сметка купих сифони на Фреко. Решетката изглежда малко недодялана, груба, но не е болка за умиране, все пак е неръждавейка. Надявам се да се държи добре.
Поздрави.
vk - специалист
Защо роговия сифон от алуминии, да се изтрива, износва и да не се харесва? Алуминия е мек метал(но ние не правим решетки на централния затвор), но той е цветен метал, не ръждясва и има необходимата устойчивост.
Продавачите казват - да не се сипва каналин , ама това твърдение не се обосновава, с това каква химмическа реакция се получава. Да не говорим, че химикала се отмива и заминава.
iliya_i - майстор
чет юни 24, 2021 3:47 pmvk написа:
Продавачите казват - да не се сипва каналин , ама това твърдение не се обосновава, с това каква химмическа реакция се получава.
Очакваш химични формули зи да пишат. Ето виж тук, щом те интересува конкретната реакция:
https://chemequations.com/en/?s=Al+%2B+ ... lO3+%2B+H2
kozl - майстор
чет юни 24, 2021 3:47 pmvk написа:
Защо роговия сифон от алуминии, да се изтрива, износва и да не се харесва? Алуминия е мек метал(но ние не правим решетки на централния затвор), но той е цветен метал, не ръждясва и има необходимата устойчивост.
Продавачите казват - да не се сипва каналин , ама това твърдение не се обосновава, с това каква химмическа реакция се получава. Да не говорим, че химикала се отмива и заминава.
Ти колко алуминиеви сифона имаш и за колко време?
Горните комшии два пъти ме наводниха и все от алуминиеви сифони.
Първия изкара доста, втория към 4 г. Явно и при алуминиевите сифони има технология за забавяне на деградацията :?
  • 1
  • 2

Тема "Избор на рогов сифон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: