• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
brick - специалист
vk написа:
той е цветен метал, не ръждясва и има необходимата устойчивост
Не знам цитираната от iliya_i реакция при какви условия протича, но със сигурност содата каустик в отпушващите препарати разяжда естествения защитен оксиден слой на алуминия, а оголеният чист алуминий е толкова "устойчив", че реагира дори с обикновена вода до получаване на една сивочерна гняс. И след определен брой отпушвания от сифона ще остане само една кухина с неговата форма в подовата замазка...
vk - специалист
В крайна сметка взех рогов месингов сифон от Танушев (производството е във видима-севлиево), ама платих 64 лв (юни-2021 г.), тройно на цената на другите сифони.
Майсторите викат: ееее - то няма да сме живи, колкото сифона. Има известна мъдрост в това и ме накара да се замисля ....
MamaMy - майстор
Така е. Майсторите се надяват да ги викаш да ти сменят изгнилия сифон след някоя година. Те самите не знаят дали ще доживеят това. С техния майсторлък може да ги рендоса с лопатата някой "доволен" клиент. :-D
Взел си правилен сифон. Аз предпочетох Виега поради малката разлика в цената. Все пак се намират и маркови сифони сравнително евтино. Купих ги онлайн от фалиращ магазин на разпродажба. :rock:
  • 1
  • 2

Тема "Избор на рогов сифон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: