Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
k0st4din - специалист
Здравейте на всички,
да времето лети и някои теми започват да се повтарят със задаване на въпроси и добре, че има форуми и хора, които да помагат, кой с каквото може.
Ето и моето питане: Искам да залепя 6-7 тръби и след това понякога, някоя друга тръба.
Чудя се между тези два поялника, като на единият казват
"Машина за ППР-PPR Тръби 2500W Два Режима На Работа 1250W-2500W Турска"
https://bazar.bg/obiava-11494475/lepach ... inal-profi

а на другата ватовете са по-малко"
"Лепачка За ППР Части 1600W", но е пък с терморегулатор:
https://bazar.bg/obiava-21664732/lepach ... ools-profi

Коя от двете да избера? Разликата в цената не е кой, знае каква!
Благодаря ви предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
И двете изглеждат добри, няма да усетиш разлика. И двете са с терморегулатор. Взимай спокойно
k0st4din - специалист
Здравей,
не че парите са много и е най-скъпият, но единият е 1600, а другият 2500 вата.
Та в този диапазон, малко искам да е "Ако е гарга, да е рошава!"
Не е ли по мощен този от 2500W?
А и този, който я предлага, мисля, че този от 2500 вата, няма врътка(термолегулатор).
LazarGanev - "Велик майстор"
За твоите цели са достатъчни 600-800Вт
ZEDYCUS - майстор
Имам първата в оранжевата кутия, фираттерм. Има термостат, но е автоматично настроен и е зад предпазната тенекия. Като е студена лепачката, пускам двата нагревателя за по бързо загряване, после оставям единия само. Върши си работата. Като го взех само си подравних накрайниците защото имаха чепаци и не лягаха хубаво на плочата.
Тъкмо си довърших прекарването на водата в банята на вилата и съм доволен свърших си работата.
k0st4din - специалист
съб окт 20, 2018 2:22 pmZEDYCUS написа:
Имам първата в оранжевата кутия, фираттерм. Има термостат, но е автоматично настроен и е зад предпазната тенекия. Като е студена лепачката, пускам двата нагревателя за по бързо загряване, после оставям единия само. Върши си работата. Като го взех само си подравних накрайниците защото имаха чепаци и не лягаха хубаво на плочата.
Тъкмо си довърших прекарването на водата в банята на вилата и съм доволен свърших си работата.
Здравей, следва да попитам,
ако само работи единият нагревател, нагрява до 260 градуса, ако са включени и двата, тогава до колко нагрява?
Може и аз да греша, но да кажем, че за парите си предлага и доста размери на тръбите, от ф20 до ф40, то как да настроя градусите, като има само две копчета и няма регулатор? Питам, просто да мога да си го обясня а и да знам дали на сто процента да си го взема. Може някой ден да ми се наложи, например да сглобя ф40, то тогава, звучи някак си да включа и двете копчета, но няма да знам на колко градуса съм.
Ще съм благодарен на съвет от ваша страна.
Благодаря предварително.
ZEDYCUS - майстор
На упътването пише с единия нагревател поддържа 260 градуса, с двата 320 градуса.
k0st4din - специалист
Последен въпрос:
Този, който е 1600Вт е с ръчен терморегулатор 55 лв., другият 2500Вт е с автоматичен, а е малко по-евтин 42 лв.
Според вас, погледнато като поддръжка, кой е по-удачен да взема.
като при този от 2500Вт, някак си не виждам как мога да регулирам градусите ако говорим за препоръчителни 260 градуса за малкият цолаж на тръбите. :?
Не че много разбирам, но все пак търся най-удачния вариант от хора като вас, които се занимавате години с това.
Първият 1600Вт, има две копчета, което може би означава, че са 2х800Вт, но мога да регулирам радусите
Вторият 2500Вт, също има 2 копчета и разделя на 2х1250Вт, как се определят градусите? :? , тук е ясно, че по-бързо ще загрее и ще бъде в готовност за работа. Т.е от споделеното на колегата ZEDYCUS, при 2 вкл. компчета става 320 градуса, но ако са много?? Опитвам се да кажа, че ако искам 290 или 300 градуса, няма как да ги направя или 260, или 320.
Благодаря предваритено.
Поздрави
Последна промяна от k0st4din на пон окт 22, 2018 8:10 am, променено общо 1 път.
speka_rs - майстор
Аз за такива пари си купих Райдер и парното си направих със нея и каквото ми се наложи по приятели вече втора година.
k0st4din - специалист
Здравейте на всички,
след доста мислене се реших да взема този:
Лепачка за ППР части 1600W
BKS TOOLS PROFI 1600W
- 12 Месеца Гаранция.
- Терморегулатор до 350С.
- Комплект тефлонови камани
Ф20,ф25,ф32,ф40. Ножица за ППР,
Лимбуси, Болтове, Метален Куфър.
Изображение
сега го чакам и след това ще го видя как се справя със задачите.
Благодаря ви за съдействието.

Тема "Съвет за покупка на поялник за полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: